Liga 3 | Dunărea, egal în ultimul test!

Arena centrală Ion Comșa a găzduit astăzi ultimul test al Dunării dinaintea startului părții secunde a sezonului 2023-2024. Elevii lui Marius Păun și-au verificat potențialul cu Progresul Fundulea, duelul încheindu-se nedecis, 1-1.

După o primă repriză albă, Dunărea a deschis scorul în minutul 56 prin V. Andrei care a transformat cu precizie o lovitură de la 11 metri. Progresul a egalat cu 4 minute înainte de final.

A fost cel de-al 6-lea joc disputat în această pauză de Dunărea, bilanțul însemnând o victorie, 2 egaluri și 3 înfrângeri (golaveraj 7-7).

În prima etapă a miniu-returului, Dunărea se va deplasa la Borcea pentru întâlnirea cu Agricola. Meciul e programat sâmbăta viitoare de la ora 15.00.