Liga a 2-a | Rapid bifează și primul egal din play-off. Luni se joacă Dunărea – FC U

Astăzi au avut loc primele două partide din cadrul etapei a 5-a, ultima a turului play-off-ului L2.

ASU Poli a fost învinsă acasă de FK Csikszereda cu 1-0 iar la Mogoșoaia, Rapid și CS Mioveni au încheiat la egalitate, 1-1. Hlistei a deschis scorul în minutul 43 însă Mioveniul a egalat în minutul 82 prin B. Rusu.

Cele două echipe așteaptă cu sufletul la gură finalul meciului Dunărea – FC U Craiova, programat luni, la Călărași, de la ora 17.30 de minute. Oltenii ocupă primul loc cu 45 de puncte, în vreme ce Dunărea e pe 4 cu 38 de puncte.