Cupa Copilăriei – Ediția I și-a desemnat câștigătorii

Arena Ion Comșa din incinta Complexului Sportiv Dunărea Călărași a găzduit astăzi, 1 Iunie, Cupa Copilăriei / Ediția I la fotbal, competiție organizată, în premieră, de Primăria Municipiului Călărași, Consiliul Local municipal Călărași și AFC Dunărea 2005 Călărași și rezervată micilor fotbaliști U11 și respectiv U13.

La start s-au aliniat câte 4 formații, pe fiecare categorie de vârstă.

La U11, pe primul loc s-a clasat Dunărea Călărași care a fost urmată în ordine de Atletic Junior Călărași, Viitorul Călărași și Sport Team Călărași.

La cealălaltă categorie, U13, locul I a revenit jucătorilor de la Atletic Junior, ei fiind secondați de Sport Team Călărași. Pe 3 s-a clasat Școala de Fotbal Marius Lucan iar pe 4, Dunărea Călărași.

La final, toți jucători au primit din partea organizatorilor medalii, cupe, diplome și mingi de fotbal.

"Astăzi au câștigat...toți cei prezenți", a declarat primarul Marius Dulce care a lansat și propunerea organizării unui turneu cu o participare și mai numeroasă de Ziua Marinei (15 august), propunerea acceptată în unanimitate de fotbaliști, antrenori dar și de părinți care au format pe parcursul turneului o veritabilă galerie.