Box / Două medalii de aur la Cupa României pentru tineret. CSM Călăraşi, locul I pe echipe!

box campioni 24Toţi cei patru pugilişti din cadrul CSM Călăraşi, prezenţi la startul Cupei României pentru tineret la box, competiţie care s-a desfăşurat recent la Piatra Neamţ, au obţinut medalii. Doi dintre ei, Antonio Vişan (cat. 52 kg) şi Mark Vişan (cat. 60 kg) au urcat pe primul loc obţinând aurul. Alte două medalii de argint au revenit lui Jean Cristea (cat. 56 kg) şi Vlad Haiduc (cat. 69 kg). CSM Călăraşi, în urma acestor rezultate, s-a clasat pe primul loc în clasamentul pe echipe.

Prezent la un turneu internaţional pentru juniori, organizat la Tiraspol (Republica Moldova), Tavi Dobre (cat. 46 kg) s-a clasat pe locul I, obţinând din partea organizatorilor şi un premiu special.

Rezultate bune şi pentru doi din seniorii clubului, Daniel Costea şi Cristian Constantinov care au obţinut medalii de bronz. Ei s-au aliniat la startul unui Turneu international, desfăşurat la Paris, la care au mai participat sportive din 15 ţări.

A fost o săptămână plină pentru secţia de box a CSM Călăraşi, o săptămână cu competiţii la juniori, tineret şi seniori, o săptămână în care boxul călărăşean a demonstrat, din nou, că are viitor şi că e un sport care tot timpul aduce rezultate frumoase pentru oraşul Călăraşi, sport unde se demostrează că se munceşte cu pasiune şi se pune suflet! Felicitări sportivilor pentru aceste frumoase rezultate, felicitări antrenorilor pentru pasiune şi dorinţă, felicitări domnului director, Dumitru Chirilă, pentru că face posibil ca aceste rezultate să se obţină” este mesajul transmis pe o reţea de socializare.

Toţi aceşti pugilişti menţionaţi mai sus sunt pregătiţi de fraţii Anghel, Valentin şi Georgian.