HANDBAL (B) / Et. 18: Dunărea – Dinamo, joi, 13 februarie, ora 18.00

HANDBAL (B) / Et. 18: Dunărea – Dinamo, joi, 13 februarie, ora 18.00

După ce partida cu Potaissa Turda din cadrul rundei a 17-a a Ligii Zimbrilor a fost amânată pentru joi, 20 februarie (ora 17.00), AHC Dunărea e cu gândul la duelul cu campioana Dinamo, programat joi, 13 februarie la Călăraşi începând cu ora 18.00 în Sala Ion C. Neagu.

Cu 25 de puncte strânse în 16 jocuri, Dunărea e pe 7 în vreme ce Dinamo care sâmbătă a remizat acasă, 23-23 cu Poltehnica Timişoara se află pe primul loc cu 40 de puncte.

În tur, pe 29 septembrie 2019, „alb – roşii” s-au impus finalmente cu 27-25, deşi la pauză scorul era 12-12

Etapa a 17-a

CSA Steaua – CSM Bacău                  37-30

CSM Vaslui – HC Buzău                       26-24

Minaur Baia Mare – CSM Reşiţa         34-17

CSM Făgăraş – AHC Dobrogea Sud 25-27

Dinamo Bucureşti – Poli Timişoara     23-23

Miercuri, 19 februarie

CSM Focşani – CSM Bucureşti

Joi, 20 februarie

17.00 Potaissa Turda – Dunărea Călăraşi (TVR2)

Clasament

1. Dinamo Bucureşti        16   13   1    2    500-429     40

2. Potaissa Turda             15   10   2    3   438-401     32

3. CSA Steaua                 17   10   2     5   498-478     32

4. Minaur Baia Mare        17   10   1     6   482-462     31

5. AHC Dobrogea Sud     17    9   3     5   451-417     30

6. CSM Bucureşti              16    9   2    5    432-411     29 

7. Dunărea Călăraşi         16    8   1     7   430-403     25

8. Politehnica Timişoara  17    7   3     7   438-439     24

9. CSM Focşani                16    7   1     8   394-401     22

10. CSM Vaslui                 17    7   0   10   448-467     21

11. CSM Făgăraş             17    6   1   10   441-484     19

12. CSM Bacău                17     5   1   11   447-467    16

13. HC Buzău                    17    3   1   13   413-457     10

14. CSM Reşiţa                17    2   1   14   398-494       7

Etapa a 18-a

Miercuri, 12 februarie

17.00 CSM Bucureşti – CSM Vaslui

18.25 HC Buzău – CSA Steaua (TVR1)

Joi, 13 februarie

CSM Bacău – Minaur Baia Mare

CSM Reşiţa – Potaissa Turda

Poli Timişoara – CSM Făgăraş

17.00 AHC Dobrogea Sud – CSM Focşani (TVR2)

18.00 AHC Dunărea – Dinamo Bucureşti

DUNAREAVSDINAMO

ALDIS5