Liga a 4-a / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei I

Scorul primei runde a fost stabilit la Mostiştea, acolo unde nou – promovata Mostiştea, antrenată de Augustin Călin, a dispus cu 10-1 de Unirea Dragalina. Etapa a 2-a se va desfăşura sâmbătă, 2 septembrie de la ora 17.00.

Semieşec pentru vicecampioana Venus Independenţa. La Grădiştea, formaţia pregătită de Ilie Zeciu n-a izbutit decât o remiză la 1 cu Dunărea. Gazdele au deschis scorul în minutul 10 prin Hotobocescu, egalarea survenind în minutul 44, în urma golului reuşit de Ene. Din minutul 28, Venus a jucat în 10. Egalitatea numerică s-a restabilit în minutul 88, atunci când Ioniţă a fost eliminat de centralul Virgil Văleanu. Oaspeţii au acuzat maniera părtinitoare a acestuia care n-ar fi acordat un penalty la un fault asupra lui M. Ştefan spre finalul jocului.

Victorie reconfortantă pentru Dunărea Ciocăneşti care a trecut, acasă, la pas de Spicul Vîlcelele, scor 6-0. Două goluri au purtat semnătura golgeterului sezonului precedent, Marian Tudor.

Start cu stângul pentru Victoria Chirnogi, învinsă acasă de Unirea Mănăstirea, scor 0-3. Fostul jucător al Borcei, Novac a înscris primul gol după doar 9 minute de joc.

Scorul etapei s-a înregistrat la Ulmu. Mostiştea a învins cu 10-1 pe Unirea Dragalina. Petrică Ungureanu, fostul atacant al Borcei, a înscris de 2 ori. În formaţia pregătită de Augustin Călin (ex – CS Baloteşti) au evoluat şi 4 jucători de la Venus: Manofu, Lambă, Mustaţă şi Jitaru.

Toate cele 3 nou – promovate au câştigat sâmbătă. Zarea a învins la Cuza Vodă cu 5-0 pe ACS Roseţi, Tricolorul pe Progresul Fundulea cu 2-1 iar Partizan a trecut de Victoria Lehliu cu 4-3. Oaspeţii au depus după joc contestaţie.

39 de goluri în prima etapă!

Sâmbătă s-au marcat în total 39 de goluri, din care gazdele 30. Crăciun (Partizan Crivăţ) şi Manole (Tricolorul Jegălia) au marcat, fiecare, cel mai rapid gol al campionatului, în minutul 6! Gazdele s-au ales cu 5 victorii, oaspeţii cu una, un joc încheindu-se nedecis.

Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei I

Dunărea Ciocănești - Spicul Vîlcelele 6-0 (3-0)

Au marcat: M. Tudor (30, 35), Cîrstea (44), B. Tudor (54, 70), Vasile (90)

Dunărea Ciocănești: Răduț - Câinaru, Petrache, Vișan (52 Boscornea), M. Tudor, B. Tudor, Vasile, Badea (55 Vârban), Mihuț (72 Stoian), Ghiță (66 Călin), Cîrstea. Rezerve: Crăciun

Antrenor: Cornel Țicu

Spicul Vîlcelele: Nuțu - I. Măciucă, Chirvăsuță (54 A. Măciucă), Tărăbășanu, Șerban, Nicolescu, Munteanu (66 Prunaru), Zambria, Iordache, Angelescu (46 Petre), Minea (66 Marin). Rezerve: Bucelea

Antrenor: Marius Păun

Cartonaşe galbene: Angelescu, Chirvăsuță, Tărăbășanu

Eliminări: Nu au fost jucători eliminați

Au arbitrat: Ionel Rădulescu - Ionuț Bîțan, Mihai Drăgănescu

Observator: Cătălin Stroe

Dunărea Grădiștea - Venus Independența 1-1 (1-1)

Au marcat: Hotobocescu (10) / Ene (44)

Dunărea Grădiștea: Stanciu - Zamfirescu, Lucan, Teodorescu, Magher (46 Mădălin Vasilescu), Ivan (87 Petcu), Marian Vasilescu, Preda (80 Oprea), Neagu (30 Ioniță), L. Ștefan, Hotobocescu. Rezerve: Grădeanu, Gheorghe, Pârlog.

Antrenor: Marius Lucan

Venus Independența: Marin - Stoica, Chiva, Gheorghe, Ene, Drăgan (55 Cană), Alexe, Toma, Minea, Borbely, M. Ștefan. Rezerve: Ciolan, Mirică, Vernescu, Beia, Chiriță.

Antrenor: Ilie Zeciu

Cartonaşe galbene: Zamfirescu, Stanciu, Lucan, Ioniță (2), Ivan, Oprea / M. Ștefan

Eliminări: Ioniță (88 - Dunărea Grădiștea) / Toma (28 - Venus Independența)

Au arbitrat: Virgil Văleanu - Noni Sterea, Alexandru Stoian

Observator: Romeo Caramavrov

Mostiștea Ulmu - Unirea Dragalina 10-1 (7-0)

Au marcat: P. Ungureanu (11, 67), Mihai (22), Manofu (33, 40), Șerban (35, 36, 42), Dinu (78), Jitaru (90) / Badea (88)

Mostiștea Ulmu: Constantin - Bărcănescu, Hîrtescu, Manofu (84 Marcu), Lambă, Mustață, Șerban, Jitaru, Ungureanu (68 Apostol), Mihai (81 Velicu), Chirică (71 Dinu). Rezerve: Ghiță, Savu

Antrenor: Augustin Călin

Unirea Dragalina: Drumea (63 C. Nasture) - Badea, Toma, Tănase, Toader, Stoian, A. Nasture, Smîntînă, Călinescu, Chițoi (46 Cristea), Neagu. Rezerve: -

Antrenor: Cristi Constantin

Cartonaşe galbene: Toma, Badea

Au arbitrat: Valentin Voinea - Răzvan Florea, Ionuț Jecu

Observator: Stelian Mihai

Partizan Crivăț - Victoria Lehliu 4-3 (2-0)

Au marcat: Crăciun (6), Marin (8, 85), Merticariu (70) / Voinea (62, 77), Drăghici (75)

Patizan Crivăț: Cocihs - Bănilă, Zaharia, Tudose, Paraschiv, Merticariu, Crăciun, G. Nedelcu, Marin, Constantin (56 Dinu, 79 Năstase), Tudoroiu. Rezerve: Pircă, Tudor, Dragu, I. Nedelcu

Antrenor: George Ivan

Victoria Lehliu: Bratu - Brebu, Drăghici, Constantinescu (46 A. Stoica), Andrei, Cherchezeanu, Petre (60 Călin), Voinea, Panaete, Costache, Antonache (30 E. Stoica). Rezerve: Neagu, Haidu

Antrenor: Noni Milea

Cartonaşe galbene: Zaharia, Merticariu, Crăciun / Andrei, Cherchezeanu, Drăghici

Au arbitrat: Gabriel Bondoc – Nicușor Oprea, Ștefan Tudor

Observator: Marin Culea

Tricolorul Jegălia - Progresul Fundulea 2-1 (2-1)

Au marcat: Manole (6), Baraitaru(20) / Tănase (40)

Tricolorul Jegălia: Remmers - I. Mihai (48 Ghioldan), Dumitru, Costache, Martin, Octavian, Manole, David (80 D. Mihai), Ocneru, Baraitaru, Dumitrache (62 Paraschiv). Rezerve: Bondoc

Antrenor: George Panait

Progresul Fundulea: Galan - Vârtan, M. Mihai, Ruse, Tănase, Suman, Dorobanțu, Dinu, Zamfir, Roncea, Ciulică (46 Toma). Rezerve: Dragoman, Nedelcu, Barbu

Antrenor: Nicolae Dragomir

Cartonaşe galbene: Octavian, Ghioldan / Toma, Roncea

Au arbitrat: Marius Anghel - Iulian Crețu, Adrian Ioniță

Observator: Ionel Florea

Victoria Chirnogi - Unirea Mânăstirea 0-3 (0-2)

Au marcat: Novac (9), Coba (45 + 1), Cotea (52)

Victoria Chirnogi: Popescu - Chiriță, Bidirean, Rogojan, Coman, C. Stanciu (57 Omet), Vlaicu (59 Tudor), Porumbel (77 Chirică), A. Tene, Manea (55 Căpălău), Funieru. Rezerve: Mitică

Antrenor: Adrian Cristea

Unirea Mânăstirea: Lazăr - M. Stanciu (73 Mocănașu), Duțu, Cotea, Șelaru (83 Delu), Harbuz, Novac (40 Dedu), Coba (77 Dumitru), Alexandru, Ion, Gheorghe. Rezerve: Guță, Neacșu, Atanasiu

Antrenor: Gabriel Cotea

Cartonaşe galbene: Rogojan, Căpălău

Au arbitrat: Daniel Chițu - George Cojocaru , Cristian Zardova

Observator: Mirel Burlacu

Viitorul Curcani - Steaua Radovanu 2-0 (2-0)

Au marcat: Voicu (17), Constantinescu (45)

Viitorul Curcani: Drăgan - Luca, Constantinescu, Zamfir (73 Gheorghe), Ștefănescu (46 Cibu), Stanciu, Pîrvu, Voicu (46 Vasile), Dincă (75 Ioniță), N. Romanescu, A. Romanescu. Rezerve: I. Romanescu

Antrenor: Nicușor Zamfir

Steaua Radovanu: Dumitru - Hagea, Stan, Cantacuz (73 Barbu), Zeld, Oprea, Vlăsceanu, Cavaluc (46 Pitzemberger), Ioniță (73 Beleagă), Bondar, Ilie (46 Vlad). Rezerve: Felea