Liga 4 | Viitorul Ileana, remiză de palmares cu Agricola!

Viitorul Ileana a avut o evoluție bună și la Borcea. După ce a remizat cu Înainte la Modelu, 0-0 și aq învins Dunărea Călărași, scor 0-1, pe teren "neutru", Viitorul Ileana a plecat neînvinsă și de la Borcea în ultimul amical al pauzei competiționale.

Viitorul a condus la pauză cu 1-0 însă până la urmă Agricola care în mod cert va avea un cuvânt greu de spus în partea secundă a sezonului a revenit și pe tabelă, meciul încheindu-se fără învingători, 2-2.

Pentru Viitorul a fost al 8 -lea test, bilanțul fiind unul mulțumitor: 5 victorii, 3 egaluri, nicio înfrângere, golaveraj pozitiv, 18-8.

Pentru Viitorul, care deține supremația Seriei B cu punctaj maxim după 12 runde desfășurate, începe cursa spre câștigarea campionatului județean și chiar câștigarea barajului de promovare în liga 3. Primul adversar este Steaua Radovanu, meciul fiind programat sâmbătă, 9 martie de la ora 15.00, în deplasare