Liga 3 | Et. 2: Egal la Modelu!

CS Afumați, poate principala pretendentă la promovare, nu se simte confortabil pe terenurile...călărășene. După 0-0, în runda inaugurală la Borcea, ilfovenii au bifat un nou egal, de data asta în fieful modelenilor de la Înainte, scor 3-3. Gazdele au deschis scorul în minutul 7 prin Nicolae, egalarea survenind în minutul 39 după reușita lui Zaina. Finalul primei părți este realmente incandescent. CS Afumați trece la timonă în min. 42 prin golul semnat de același Zaina însă modelenii revin și egalează în minutul 45, Răduca transformând un penalty.

În partea secundă, oaspeții trec din nou în avantaj în minutul 69 prin golul marcat de Buduroi. Modelenii reușesc pentru a doua oară să egaleze, Ionuț Vasile punctând în minutul 78.

Etapa a 2-a continuă sâmbătă când vor avea loc de la ora 17.00 alte 3 partide. Printre acestea și meciul de la Oltenița dintre CSM și Agricola Borcea.

Ultima confruntare este programată marți, 14 septembrie între formațiile secunde ale prim divizionarelor FC Voluntari și Farul Constanța.

Seria 3 | Etapa 2

Înainte Modelu – CS Afumaţi 3-3

Au marcat: Teodor Nicolae (7), Adrian Răduca (45 – penalty), Ionuț Vasile (78) / Ionuț Zaina (39, 42), Robert Buduroi (69)

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, ora 17:00