Liga 3 | Dunărea, start cu stângul în play-off. Agricola s-a impus după pauză

În deschiderea play-off-ului, Dunărea a jucat acasă astăzi după amiază cu Agricola Borcea, cedând finalmente cu 2-0.

Prima parte s-a încheiat așa cum a început, 0-0, însă după pauză, oaspeții au avut 2 minute de excepție punctând în minutele 55 și 57. Ba mai mult, Agricola a mai irosit alte două mari ocazii. Elevii lui Marius Păun și-au dorit fără îndoială revanșa însă ea putea fi obținută doar muncind enorm pe teren.

“Am venit la Călărași cu gândul de a obține o remiză dar după cum am evoluat în prima repriză i-am spus antrenorului că avem toate premisele să câștigă. În repriza secundă, am concretizat și pe tabelă, obținând o victorie muncită și desigur, meritată” a declarat primarul din Borcea, Aniel Nedelcu Pațurcă.

Dunărea bifează a doua înfrângere la rând în fața celor de la Agricola, pe 9 martie la Borcea, elevii lui Ferfelea impunându-se și mai clar cu 3-0.

Sâmbătă are loc și ultima confruntare din prima etapă. De la ora 15.00, CS Afumați va juca pe teren propriu cu LPS HD Clinceni.