Dunărea, calificată în turul 2 al Cupei României!

Dunărea Călărași s-a calificat în turul secund al Cupei României după ce a învins-o astăzi la Călărași pe Înainte Modelu cu 4-1.

Modelenii au deschis scorul în minutul 2 prin Daniel Gheorghe însă Dunărea a egalat după exact un minut prin Robert Băceanu. Echipa noastră s-a desprins după pauză mai exact în minutul 66 prin același Băceanu. Două minute mai târziu B. Kanda duce scorul la 3-1 iar Tenea închide tabela la 4-1 în minutul 90+1. Dunărea a dominat partida trecându-și în cont alte 3-4 mari ocazii.

Marius Păun, principalul Dunării a început duelul cu: 99. Vlad Răfăilă – 13. Marian Drăghici, 24. Bogdan Manole, 22. Bogdan Vișan, 5. Marian Apostol – 11. Bodo Kanda, 21. Aleksandar Stefanov, 8. Saron Chirică, 6. Iulian Ilie – 9. Laurențiu Chiriță, 14. Robert Băceanu

Rezerve: 12. Alexandru Costache – 4. Alexandru Sârbu, 15. Rareș Coman, 17. Mihai Lupu, 2. Eduard Primaru, 18. Andrei Tenea, 16. George Topîrceanu, 7. Eugen Ivan, 20. Bogdan Mihai.

De partea cealaltă, antrenorul Andrei Cristea a mizat pe: 1. Alexandru Petreacă – 5. Ionuț Androne, 13. Matei Ionescu, 3. Marian Grigoraș, 29. Daniel Ilie, 19. Cristian Leciu, 6. Rareș Toader, 14. Mario Abăluță, 8. Liviu Gheorghe, 10. Daniel Gheorghe, 9. Marian Stoenac.

Rezerve: 12. Antonio Smâdu – 2. Ionuț Trancă, 4. Bogdan Florescu, 15. Abdul Fatai, 30. Alexandru Tudor, 7. Adrian Miu, 21. Alexandru Muscă, 20. Claudiu Negoi, 11. Marian Ciubotaru.

Unirea Bascov – Real Bradu – nu s-a disputat

Echipele bolduite s-au calificat în turul 2, programat miercurea viitoare, pe 9 august.