AJF Călăraşi / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 16-a

AJF Călăraşi / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 16-a

Sâmbătă s-au disputat jocurile din cadrul rundei a 16-a, penultima a turului ligii a 4-a ACERBIS. Au avut loc doar 7 confruntări, cea de-.a 8-a, ACS Roseţi – Dunărea Ciocăneşti fiind reprogramată.

Iată mai jos casetele tehnice ale meciurilor desfăşurate sâmbăta trecută.

 

Unirea Mânăstirea – Venus Independenţa 3-2

Au marcat: Ionuţ Coba (3’, 11’, 40’) / Cristian Chiriţă (70’), Laurenţiu Nicolae (74’)

Unirea: 1. C. Lazăr – 18. M. Ion, 4. G. Cotea, 3. Al. Papacea, 7. A. Dedu, 9. Cr. Manta, 20. F. Porumbel, 8. Al. Şelaru, 16. M. Duţu, 11. F. Voicu (14. M. Nicolae, 62), 10. I. Coba (19. G. Moise, 90). Rezerve: 91. Cr. Grădeanu, 2. M. Stanciu, 13. M. Buciu.

Antrenor: Gabriel Cotea

Venus: 1. T. Dezmirean – 13. A. Niţă (11. Al. Vlad, 80’), 6. A. Lucan, 15. Fl. Dumitru, 14. M. Ene, 8. L. Nicolae, 19. M. Mustaţă, 10. D. Niţă, 17. N. Minea, 9. Cr. Chiriţă, 18. E. Filip (2. N. Mirică, 46’). Rezerve: 12. R. Vintilă, 20. A. Ciolan

Antrenor: Ilie Zeciu

Au arbitrat: Liviu Mitea – Iulian Creţu, Ionuţ Alexandru

Observator: Ionel Ivanciu

Cartonaşe galbene: G. Cotea (26’), F. Voicu (42’), I. Coba (54’) / E. Filip (39’), M. Mustaţă (77’), Cr. Chiriţă (81’), N. Minea (83’), D. Niţă (90+2’), T. Dezmirean (după fluierul final)

 

Unirea Dragalina – Spicul Vîlcelele 1-3

Au marcat: Gheorghe Niţu (52’) / Adrian Angelescu (41’), Marcel Minea (80’), Andrei Iordache (86’)

Unirea: 12. G. Anghel (18. Fl. Sulop, 86’) – 5. C. Bucur, 7. Cl. Toader, 3. N. Badea, 14. C. Nasture, 4. Şt. Simion, 6. Al. Iuga, 10. A. Morcov, 8. M. Nasture (13. N. Stanciu, 85’), 11. Gh. Niţu, 16. C. Mihalache. Rezerve: 9. Fl. Gheorghe, 1. R. Ciobanu, 15. Al. Răţoi.

Antrenor: Marius Lucan

Spicul: 1. M. Nuţu – 14. C. Stoenciu, 3. I. Măciucă, 21. Ov. Zamfirescu (19. C. Ghiţă, 31’), 11. I. Beia, 6. A. Buzoianu, 13. I. Anghelescu (8 D. Sbrilea, 90+1’), 22. R. Chiriţă, 18. A. Angelescu, 5. A. Iordache, 9. M. Minea. Rezerve: -

Antrenor: Ionuţ Beia

Au arbitrat: Marius Leca – Marius Tudose, Nicuşor Oprea.

Observator: Ştefan Marin

Cartonaşe galbene: C. Mihalache (60’), Cl. Toader (67’), Gh. Niţu (72’), Al. Iuga (79’), A. Morcov (85’) / A. Buzoianu (8’), I. Beia (22’), I. Anghelescu (57’), I. Măciucă (67’), I. Anghelescu (72’)

 

Steaua Radovanu – Tricolorul Jegălia 4-1

Au marcat: Daniel Hagea (38’), Denis Alecu (60’), Marin Stan (79’, 90’) / Alin Marin (20’)

Steaua: 1. I. Cantacuz (25. I. Beleagă, 46’) – 2. G. Oprea, 10. M. Stoian, 7. D. Hagea, 20. C. Zaharia, 5. M. Barbu (13. R. Stoican, 46’), 17. A. Stan, 14. D. Alecu, 11. L. Zeld, 4. D. Beleagă (9. P. Felea, 78’), 15. A. Ioniţă (91. Fl. Moldoveanu, 46’). Rezerve: 16. G. Velicu, 3. I. Mircea, 8. I. Stoica

Antrenor: Marian Luican

Tricolorul: 1. E. Botezatu – 5. G. Martin, 3. Al. Dumitru, 18. I. Gheorghe, 6. C. Gheorghe, 4. A. Marin, 17. Fl. Paraschiv (14. I. Stănică, 50’), 2. D. Grecu, 16. T. Ivan, 13. F. Stănică, 7. R. Albuţ (15. Şt. Cocîrlea, 84’). Rezerve:

Antrenor: George Panait

Au arbitrat: Alin Ursu – Alex. Popa, Florinel Dinu

Observator: Alexandru Ionel

Cartonaşe galbene: M. Stoica (33’), Fl. Moldoveanu (45’), C. Zaharia (74’) / T. Ivan (36’), I. Stănică (70’), R. Albuţ (79’), A. Marin (82’), D. Grecu (90+2’)

 

Victoria Dragoş Vodă – Viitorul Curcani 1-1

Au marcat: Mihai Amarioarei (17’) / Săndel Munteanu (15’)

Victoria: 12. G. Oprea – 4. M. Bălănică, 6. A. Dimancea, 5. Vl. Bibire, 2. G. Tudor, 10. M. Petre, 8. M. Voinea, 11. Ov. Dumitru (3. Cr. Mirancea, 74’), 17. M. Amarioarei (19. D. Dumitru, 82’), 7. M. Filip, 9. C. Marcu (15. C. Enache, 58’). Rezerve: 99. C. Doneanu, 18. A. Neicu, 14. N. Niculescu.

Antrenor: Nicolae Niculescu

Viitorul: 1. I. Ghenea – 17. Al. Mitu (19. V. Stanciu, 46’), 8. M. Bratu, 11. Fl. Ioniţă (20. B. Pârvu, 70’), 2. D. Deacu, 9. Fl. Gheorghe, 15. D. Munteanu, 5. N. Romanescu, 3. N. Omet, 7. Al. Sandu, 13. A. Prunaru. Rezervă: 14. I. Romanescu

Antrenor: Nicuşor Zamfir

Au arbitrat: Ionuţ Jecu – Mircea Brânduşă, Ştefan Tudor

Observator: Silviu Bălan

Cartonaşe galbene: M. Filip (61’), M. Petre (75’), Cr. Mirancea (85’) / Fl. Gheorghe (56’), V. Stanciu (63’)

 

Mostiştea Ulmu – Victoria Lehliu 7-0

Au marcat: Ionel Bărcănescu (9’), Bogdan Chirea (21’, 24’), Ştefan Radu (65’), Silviu Radu (71’), Nicolae Caragea (73’), Cătălin Snagoveanu (79’)

Mostiştea: 12. R. Matei – 6. E. Lambă, 19. C. Snagoveanu, 8. Ov. Grigorie, 15. S. Chirică (13. N. Caragea, 62’), 17. V. Radu, 16. C. Alexe, 18. I. Bărcănescu, 10. S. Radu, 20. Al. Mihai (5. A. Velicu, 46’), 11. B. Chirea (3. Şt. Radu, 56). Rezerve: 12. L. Constantin, 2. Fl. Mustaţă.

Antrenor: Mihai Ionescu

Victoria: 23. G. Pantilimon – 2. Al. Stan, 3. M. Drăghici, 22. A. Ivan, 29. P. Velicu, 6. Fl. Brebu, 24. M. Costache, 8. M. Voinea (28. I. Călin, 46’), 9. G. Panaete, 10. B. Antonache, 19. I. Rad (27. G. Nae, 46’). Rezerve: 12. Al. Calinovici, 33. O. Năstase.

Antrenor: Mihai Greceanu

Au arbitrat: Ionuţ Bîţan – Constantin Mihai, Adrian Ilie

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene:  - / Fl. Brebu (26’)

 

Progresul Fundulea – Zarea Cuza Vodă 2-1

Au marcat: Valentin Ion (3’), Ilie Ruse (83’) / Petronel Cosac (29’)

Progresul: 22. I. Sava – 3. G. Suman, 17. V. Ion, 4. I. Ruse, 6. N. Ionel, 16. Al. Leordeanu 82. Al. Cimpoeru, 46’), 8. V. Zidaru, 9. D. Dinu, 10. Cr. Grigore, 15. Şt. Iacob, 12. C. Malama. Rezerve: 1. G. Malama, 11. G. Zidaru

Antrenor: Ionel Sava

Zarea: 82. E. Cinaru – 5. M. Petre, 3. N. Munteanu, 10. M. Voinescu, 13. G. Iosofache (18. P. Dimcea, 46’), 17. P. Cosac, 7. V. Neagu, 8. G. Milu, 15. C. Vasile, 11. M. Gheorghe, 19. M. Ştefan. Rezerve: 1. P. Dragomir, 14. G. Voinescu

Antrenor:

Au arbitrat: Daniel Vasile – Laurenţiu Baicu, Adrian Ioniţă

Observator: Nicolae Greceanu – Ţuţuianu

Cartonaşe galbene: G. Suman (28’), V. Zidaru (44’, 88’) / -

Cartonaşe roşii: V. Zidaru (88’ – Progresul)

 

Dunărea Grădiştea – Partizan Crivăţ 2-1

Au marcat:  Adi Oprea (42’), Bogdan Ivan (90+4’) / Marius Dragu (80’)

Dunărea: 12. I. Oancea (1. A. Stanciu, 67’) – 16. A. Măciucă, 5. I. Boscornea, 19. C. Mihuţ, 11. A. Petcu, 7. B. Ivan, 18. R. Ilie, 2. T. Hotobocescu, 6. A. Oprea, 17. M. Voicu 83. Dr. Gheorghe, 74’), 21. C. Crăciun. Rezerve: 14. I. Oprea, 20. C. Constantin, 9. M. Vasilescu, 10. M. Vasilescu, 13. G. Pucheanu.

Antrenor:

Partizan: 1. M. Selea – 15. Fl. Merticariu (4. Fl. Bănilă, 74’) 30. A. Dumitrache, 21. G. Nedelcu, 2. A. Volintiru, 10. C. Postică, 14. I. Rotaru, 11. Al. Vasile (7. M. Dragu, 63’), 20. I. Tudose, 8. A. Zaharia, 27. I. Sotir. Rezerve: -

Au arbitrat: Marius Anghel – Mădălin Zamfira, Cătălin Bratu

Observator: Marian Culea

Cartonaşe galbene: B. Ivan (87’) / A. Zaharia (23’), C. Postică (32’, 66’), Fl. Bănilă (76’)

Cartonaşe roşii: C. Postică (66’)

 

Clasament

1. Mostiştea Ulmu               15  13   1   1    62-5     40

2. Unirea Mănăstirea          15  10   3   2   49-26   33

3. Dunărea Ciocăneşti        14   9   2   3    35-18   29

4. Dunărea Grădiştea         15   8   2   5    30-26   26

5. Victoria Chirnogi             15   8   1   6    40-30   25

6. Tricolorul Jegălia             15   6   6   3    27-21   24

7. Venus Independenţa       15   7   2   6   41-19    23

8. ACS Roseţi                     14    6   4   4   39-23   22

9. Partizan Crivăţ                 15   7   1   7    29-35   22

10. Steaua Radovanu         15   6   1    8   37-43  19

11. Progresul Fundulea      15   5   3    7   20-29   18

12. Spicul Vâlcelele            15   5   2    8   26-35   17

13. Unirea Dragalina          15    5   2   8    27-42   17

14. Victoria Lehliu               15   5   0 10    23-41   15

15. Viitorul Curcani             15   4   3    8   19-40   15

16. Victoria Dragoş Vodă 15   3   2  10   14-38   11

17. Zarea Cuza Vodă         16   2   1  13   23-70    7

 

Etapa a 17-a  / Sâmbătă, 8 decembrie, ora 13.00

Tricolorul Jegălia – Progresul Fundulea

Viitorul Curcani – Dunărea Grădiştea

Spicul Vîlcelele – Victoria Dragoş Vodă

Dunărea Ciocăneşti – Unirera Dragalina

Venus Independenţa – ACS Roseţi

Victoria Lehliu – Unirea Mânăstirea

Victoria Chirnogi – Mostiştea Ulmu