Liga a 2-a / Trei echipe cu punctaj maxim şi după runda a 3-a

Liga a 2-a / Trei echipe cu punctaj maxim şi după runda a 3-a

Marţi seară a avut loc şi ultimul duel al etapei a 3-a a ligii a 2-a Casa Pariurilor. Turris Turnu Măgurele nu s-a speriat de „faima” Rapidului câştigând cu 3-1. Pentru nou – promovată au punctat în ordine Silviu Pană (41), Dragoş Tescan (76) şi Adrian Voicu (839, rapidiştii marcând pron Marian Drăghiceanu în minutul 39.

După 3 etape, 3 echipe au punctaj maxim. E vorba în ordine de SCM Gloria Buzău, UTA Arad şi Turris Oltul Turnu Măgurele, departajate doar de golaveraj.

Dunărea a fost învinsă duminică la Călăraşi de Petrolul cu 3-1.

Etapa viitoare, Dunărea, locul 18 cu 0 puncte, va juca la Miercurea Ciuc, partida cu AFK Csikszereda fiind programată sâmbătă, 24 august, de la ora 11.00.

Etapa a 3-a

CSM Reşiţa – Pandurii Tg. Jiu 3-1

Au marcat: Daniel Ene (12, 76), Dragoş Săulescu (40) / Ovidiu Raşoveanu (4)

Viitorul Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni 0-1

A marcat: Valentin Balint (48)

SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov 7-0

Au marcat: Marius Ioniţă (35), Valentin Alexandru (39, 44), Valentin Munteanu (42, 59), Dragoş Huiban (51), Matei Constantinescu (90+1)

Metaloglobus – Ripensia Timişoara 3-0

Au marcat: Claudiu Herea (18), Ovidiu Herea (56, 71)

UTA Arad – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0

Au marcat: Ciprian Rus (54, 87), Octavian Ursu (90+3)

FC Argeş – Universitatea Cluj 1-0

A marcat: Ionuţ Năstăsie (58)

ASU Poli Timişoara – Daco Getica Bucureşti 0-1

A marcat: Răzvan Prodan (61)

Concordia Chiajna – Farul Constanţa 2-1

Au marcat: Ionuţ Păun (9), Costin Ciucureanu (75) / Ionuţ Ursu (27)

Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti 1-3

Au marcat: Ciprian Gliga (89) / Sergiu Arnăutu (14, 30), Alexandru  Zaharia (56)

Turris Oltul Turnu Măgurele – FC Rapid 3-1

Au marcat: Silviu Pană (41), Dragoş Tescan (76), Adrian Voicu (83) / Marian Drăghiceanu (39)

Clasament

  1. SCM Gloria            3   3   0   0  10-1   9
  2. UTA Arad               3   3   0   0    9-0   9
  3. Turris Oltul            3    3   0   0   8-1   9
  4. CSM Reşiţa            3    2   1   0   6-2   7
  5. CS Mioveni            3    2   1   0   3-1   7
  6. FC Argeş                 3   2    0  1   5-2    6
  7. Petrolul Ploieşti    3   2   0   1   5-5    6
  8. Concordia              3   2   0   1   4-4    6
  9. FC Rapid                 3   1   1   1   4-4   4
  10. Farul Constanţa  3   1   1   1   2-2    4
  11. ASU Poli                3   1   0  2    3-2    3
  12. Univ. Cluj              3   1   0  2    3-3   3
  13. Metaloglobus      3   1   0   2   4-5   3
  14. FK Csikszreda       3   1   0   2   3-4    3
  15. Ripensia                3   1   0   2   3-6    3
  16. Viitorul Pandurii  3   1   0   2   2-5    3
  17. Daco Getica          3   1   0   2    1-4   3
  18. Dunărea                3   0   0   3    1-7   0
  19. Pandurii Tg. Jiu    3   0   0   3    1-8    0
  20. Sportul Snagov     3   0   0   3   1-12  0

Etapa a 4-a

Sâmbătă, 24 august, ora 11.00

AFK Csikszereda M. Ciuc – Dunărea Călăraşi

Ripensia Tmişoara – UTA Arad

Sportul Snagov – Metaloglobus

Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Pandurii

Daco Getica Bucureşti – CSM Reşiţa

Concordia Chiajna – Turris Oltul Tr. Măgurele

Sâmbătă, 24 august, ora 18.00

FC Rapid – ASU Poli Timişoara

Duminică, 25 august

15.30 Universitatea Cluj – Gloria Buzău

Luni, 26 august

18.00 Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

Marţi, 27 august

19.00 CS Mioveni – FC Argeş