Liga a 2-a / S-a tras cortina peste prima etapă. Dică a debutat cu o înfrângere pe banca Argeşului!

Marţi seară s-a desfăşurat în Trivale ultima confruntare a rundei inaugurale a noului sezon al ligii a 2 Casa Pariurilor. Cu Dică pe bancă, Campionii FC Argeş a fost învinsă de Ripensia lui Pelici cu 2-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 45 prin M. Fotescu, autorul unui gol de generic. Piteştenii au egalat în minutul 75 după reuşita luzi Nini Adrian Popescu însă bănăţenii au dat lovitura de graţie 5 minute mai târziu. Adrian Zaluschi a marcat pentru 1-2, rezultat care s-a poăstrat până la finele partidei.

În clasament pe primul loc e UTA cu 3 puncte, urmată de alte 8 echipe, tot cu câte 3 puncte fiecare dar departajate de golaveraj.

După eşecul la scor de forfait de la Arad, Dunărea e pe ultimul loc în clasament.

Runda a 2-a debuutează sâmbătă, echipa noastră urmând a-şi măsura forţele la Constanţa cu Farul, egala Rapidului (scor 0-0) din prima etapă.