Liga a 2-a / Dunărea – Petrolul, azi, de la ora 15.30 de minute

Liga a 2-a / Dunărea – Petrolul, azi, de la ora 15.30 de minute

Puţine momente ne mai despart de startul partidei Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti, din cadrul etapei a 3-a a ligii a 2-a Casa Pariurilor, programată astăzi de la ora 15.30 de minute pe arena Ion Comşa.

Plieştenii aflaţi pe locul 14 cu 3 puncte vin la Călăraşi după o înfrângere la scor de forfait suferită pe teren propriu cu UTA Arad. Dunărea are în cont două înfrângeri, ambele în deplasare (3-0 cu UTA la Arad şi 1-0 cu Farul, la Constanţa) iar astăzi va debuta oficial şi pe teren propriu în acest sezon.

Partida va fi arbitrată la centru de Florin Andrei din Tg. Mureş, cei doi arbitri asistenţi fiind Marius Marchidanu (Brăila) şi Stelian Slabu (Braşov).

Până acum s-au disputat nu mai puţin de 7 partide din cadrul rundei a 3-a. Pe primul loc a urcat Gloria care a învins-o clar sâmbătă acasă pe Sportul Snagov cu 7-0.

Şi UTA are punctaj maxim câştigând cu 3-0 duelul de la Arad cu FK Csikszereda Miercurea Ciuc.

Tot astăzi dar de la ora 13.00 se joacă Concordia Chiajna – Farul Constanţa.

Etapa se va încheia marţi, de la ora 18.45 de minute fiind programat duelul dintre Turris Oltul Turnu Măgurele şi FC Rapid.

 

Etapa a 3-a

CSM Reşiţa – Pandurii Tg. Jiu 3-1

Au marcat: Daniel Ene (12, 76), Dragoş Săulescu (40) / Ovidiu Raşoveanu (4)

Viitorul Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni 0-1

A marcat: Valentin Balint (48)

SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov 7-0

Au marcat: Marius Ioniţă (35), Valentin Alexandru (39, 44), Valentin Munteanu (42, 59), Dragoş Huiban (51), Matei Constantinescu (90+1)

Metaloglobus – Ripensia Timişoara 3-0

Au marcat: Claudiu Herea (18), Ovidiu Herea (56, 71)

UTA Arad – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0

Au marcat: Ciprian Rus (54, 87), Octavian Ursu (90+3)

FC Argeş – Universitatea Cluj 1-0

A marcat: Ionuţ Năstăsie (58)

ASU Poli Timişoara – Daco Getica Bucureşti 0-1

A marcat: Răzvan Prodan (61)

Duminică, 18 august

13.00 Concordia Chiajna – Farul Constanţa

15.30 Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

Marţi, 20 august, ora 18.45

Turris Oltul Turnu Măgurele – FC Rapid

Clasament

  1. SCM Gloria            3   3   0   0 10-1   9
  2. UTA Arad               3   3   0   0   9-0   9
  3. CSM Reşiţa           3   2   1   0   6-2   7
  4. CS Mioveni            3   2   1   0   3-1   7
  5. Turris Oltul              2   2   0   0   5-0   6
  6. FC Rapid               2   1   1   0   3-1   4
  7. Farul Constanţa     2   1   1  0   1-0    4
  8. FC Argeş               2   1   0   1   4-2   3
  9. ASU Poli                3   1   0   2   3-2   3
  10. Univ. Cluj                2   1   0   1   3-2   3
  11. Metaloglobus         3   1   0   2   4-5   3
  12. FK Csikszreda      3   1   0   2   3-4   3
  13. Concordia              2   1   0   1   2-3   3
  14. Petrolul Ploieşti     2   1   0   1   2-4   3
  15. Ripensia                3   1   0   2   3-6    3
  16. Viitorul Pandurii    3   1   0   2   2-5    3
  17. Daco Getica         3   1   0   2    1-4   3
  18. Dunărea                2   0   0   2    0-4   0
  19. Pandurii Tg. Jiu    3   0   0   3   1-8    0
  20. Sportul Snagov    3   0   0   3   1-12  0