Liga a 2-a / Duminică, alte două partide din runda a 7-a. Vezi programul zilei!

Runda a 7-a continuă duminică cu alte două partide extrem de interesante. De la ora 11.30 de minute la Arad, UTA va da piept cu CSM Mioveni, viitoarea adversară a Dunării.

Derby-ul se joacă în Trivale. De la ora 15.30 de minute, FC Argeş se va duela cu Rapid Bucureşti, echipe aflate în acest moment pe locurile 5, respectiv 9.

Etapa se va încheia luni seară la Ploieşti odată cu partida Petrolul – Sportul Snagov, o reeditare a jocului din cadrul fazei a 4-a a Cupei României, disputat recent la Snagov şi încheiat cu victoria la limită a găzarilor.

Sâmbătă, Dunărea a bifat şi prima victorie pe teren propriu învingând puternica formaţie Universitatea Cluj cu 3-2. Este al 4-lea joc consecutiv fără înfrângere pentru elevii lui Cristi Pustai!

Etapa a 7-a

CSM Reşiţa – Turris Turnu Măgurele 1-1

Au marcat: Dragoş Săulescu (57) / Cristian Ciobanu (29)

Viitorul Pandurii – Concordia Chiajna 0-0

SCM Gloria Buzău – Daco Getica 2-0

A marcat: Valentin Alexandru (22, 50)

Metaloglobus – Pandurii Tg. Jiu 0-1

A marcat: Nicolae Cotolan (80)

FK Csikszereda – Ripensia Timişoara 2-2

Au marcat: Szilard Kalman (30), Szilard Magyari (89) / Alexandru Popovici (18), Albert Voinea (35)

Dunărea Călăraşi – Univ. Cluj 3-2

Au marcat: Serge Ekollo (26), Gaston Mendy (43), Bogdan Şandru (77) / Kay (2), Artur Crăciun (61)

ASU Poli Timişoara – Farul Constanţa 0-0