Dunărea / Najib Ammari, MVP-ul meciului cu Chiajna

Indubitabil, cel mai bun jucător al Dunării în partida cu Concordia, câştigată cu 2-1, a fost mijlocaşul Abdelmajid Najib Ammari. Franco – algerianul (26 de ani) a fost coautor la golul egalizator al echipei noastre marcat de Honciu în minutul 35, executând perfect un corner de pe stânga, şi a înscris în al 4-lea minut al prelungirilor, când nimeni nu se mai aştepta, golul victoriei! Evoluţia sa foarte bună a atras atenţia jurnaliuştilor de la gsp.ro care l-au notat cu 8, cea mai mare notă a meciului!

Sosit în această pauză din Serie B, de la Spezia Calcio, Ammari a bifat duminică al doilea joc sub tricoul Dunării, de data asta fiind şi integralist. El a mai evoluat în România, mai exact în prima parte a anului 2014 la CFR Cluj unde a jucat în 5 partide făr însă să înscrie vreun gol.