FRF: S-au stabilit finalele barajului de promovare în Liga 2

FRF: S-au stabilit finalele barajului de promovare în Liga 2

Returul fazei semifinale a barajului pentru promovarea în Liga 2 Casa Pariurilor, sezonul 2021-2022, s-a disputat sâmbătă şi duminică, dintre cele 20 de participante rămânând doar 10 în cursa pentru cele cinci locuri din ediţia viitoare a eşalonului secund.

Mostiștea Ulmu a fost depășită în această etapă de CSA Steaua, cu scorul general de 0-4.

Patru dintre câştigătoarele seriilor sezonului regular au fost eliminate, acestea fiind CSM Bucovina Rădăuţi (seria 1), Şoimii Lipova (seria 8), CSO Cugir (seria 9) şi Minaur Baia Mare (seria 10). Dacă seriile 1 şi 8 au rămas fără echipe în ultima rundă, în schimb seriile 2 şi 7 au mers mai departe cu ambele echipe, în timp ce din restul seriilor s-a calificat doar campioana sezonului regular.

Iată programul manşei tur a celor cinci finale, programat pe 22 iunie (cu excepţia meciurilor care vor fi mutate din cauza televizării), cu menţiunea că returul va avea loc o săptămână mai târziu:

Suporter Club Oţelul Galaţi – Dacia Unirea Brăila

CSA Steaua Bucureşti – CS Afumaţi

Vediţa Coloneşti M.S. – Corona Braşov

Măgura Cisnădie – Viitorul Şelimbăr

Unirea Dej – SCM Zalău

În ceea ce priveşte rezultatele şi marcatorii returului fazei semifinale, acestea au fost următoarele, cu roşu fiind trecute echipele calificate mai departe:

Sâmbătă, 15 mai

B4: CSA Steaua București – Mostiștea Ulmu 2-0 (1-0) (în tur 2-0)

Au marcat: Emilian Pacionel (60 – pen.), Cezar Mihalache (90+4)

B1: Dacia Unirea Brăila – Bucovina Rădăuți 4-0 (0-0) (în tur 0-2)

B2: Foresta Suceava – Suporter Club Oțelul Galați 0-0 (în tur 0-3)

B5: ACSO Filiași – Corona Brașov 0-4 (0-0) (în tur 0-1)

B6: Vedița Colonești M.S. – SR Municipal Brașov 1-1 (0-1) (în tur 1-0)

B7: Viitorul Șelimbăr – Crișul Chișineu Criș 2-2 (2-1) (în tur 2-0)

B8: Șoimii Lipova – Măgura Cisnădie 1-1 (1-0) (în tur 1-2)

B9: CSO Cugir – SCM Zalău 0-2 (0-2) (în tur 0-3) (foto)

B10: Unirea Dej – Minaur Baia Mare 3-1 (1-1) (în tur 0-0)

Duminică, 16 mai

B3: FCSB 2 – CS Afumați 1-4 (0-2) (în tur 1-0)

Sursa text www.frf.ro