Baraj L2 | Mostiștea pierde prima confruntare cu Steaua

Baraj L2 | Mostiștea pierde prima confruntare cu Steaua

Mostiștea Ulmu și-a diminuat serios șansele de pătrundere în finala barajului de promovare în L2. Sâmbătă, la matineu, echipa patronată de Vasile Târșolea a pierdut cu 0-2 manșa tur cu CSA Steaua din cadrul semifinalelor barajului de promovare în L2. Militarii au deschis scorul în minutul 10 prin Adrian Ilie și l-au majorat în minutul 47 în urma unui penalty imaginar acordat de centralul gălățean, Eduard Ioniță. E. Pacionel s-a împiedicat singur, tot el transformând și lovitura de la 11 metri.

Scor final 2-0 pentru Steaua care e deja cu gândul la finala barajului acolo unde va întâlni învingătoarea dintre CS Afumați și FCSB 2.

Partida retur va avea loc sâmbăta viitoare.

Mostiștea Ulmu – CSA Steaua 0-2

Au marcat: Ad. Ilie (10), E. Pacionel (47 – pen.)

Mostiștea Ulmu: Iulian Răduță (Teodor Meilă 63′) – Iulian Ilie, Lucian Acasandrei, Nicolae Leafu, Alexandru Gheorghe, Sorin Tăbăcariu (cpt.), Valentin Niculae (Alexandru Mihai 58′), Saron Chirică, Răzvan Milea (Eduard Dogaru 58′), Alexandru Stoian, Cosmin Ionică (George Mihai 74′)

Rezerve: – Antonio Lixandru, Costel Roșu, Ștefan Radu, Silviu Radu, Nicușor Romanescu

Antrenor: Vlad Octavian Ștef

CSA Steaua: Raul Bălbărău – George Călinţaru, Walace da Silva, Sergiu Bactăr, Alexandru Zaharia (Florin Răsdan 46′), Rareș Enceanu (Liviu Băjenaru 74′), Adrian Ilie, Valentin Bărbulescu (cpt.), Emilian Pacionel, Dragoș Huiban, Philippe Nsiah (Mădălin Mihăescu 46′)

Rezerve: Ștefan Mușat – Robert Neacșu, Antonio Vlad, Cezar Mihalache, Dragoș Nicolae, Ovidiu Morariu

Antrenor: Daniel Oprița

Arbitri: Eduard Ioniță - Florian Alexandru Vişan și Daniel Vlase (toți din Galaţi); Rezervă: Cătălin Ilie (Bucureşti); Observatori: Ionuț Borcan (Ploieşti) și Dragoş Ionescu (Bucureşti).

Program jocuri TUR semifinala Baraj promovare L2

CSM Corona Brașov – ACSO Filiași 1-0

Mostiștea Ulmu – CSA Steaua 0-2

ACS SR Municipal Brașov – ACS Vedița Colonești 0-1

Sâmbătă, 8 mai, ora 18.00

Bucovina Rădăuți – Dacia Unirea Brăila

Suporter Club Oțelul Galați – Foresta Suceava

Crișul Chișineu Criș – Viitorul Șelimbăr

Măgura Cisnădie – Șiomii Lipova

SCM Zalău – CSO Cugir

Minaur Baia Mare – Unirea Dej

Duminică, 9 mai, ora 11.45

CS Afumați – FCSB 2

sursa foto www.onlinesport.ro