Deşi a deschis scorul în minutul 33 prin Cosmin Cristil, Agricola Borcea a fost până la urmă învinsă la Tunari de echipa locală CS cu 5-1. Gazdele s-au dezlănţuit în partea secundă când au marcat prin Al. Neculai (50), Ginel Zamfir (55, 71), M. Bâtfoi (74) şi Hristu Chiacu (80).
Echipa antrenată de Virgil Niţoi bifează a 4-a înfrângere consecutivă reuşind să înscrie doar 2 goluri primind în schimb, 18.
Aflată în continuare pe 7 cu 15 puncte Agricola va juca etapa viitoare acasă cu Unirea Slobozia, formaţie aflată în acest moment pe primul loc. Până la finalul turului, Borcea se va mai duela cu Înainte (et. 13) şi Progresul Spartac (et. 15), în deplasare şi cu Axiopolis (et. 14), acasă
Etapa se va încheia mâine după-amiază în Giuleşti imediat după finalul partidei FC Rapid – ACSM Olteniţa.
Etapa a 11-a / Rezultate
Delta Dobrogea Tulcea - FC FCSB 2 0-2
Au marcat: Andrei Roşu (36), Vasile Chitaş (47)
CS Tunari - Agricola Borcea 5-1
Au marcat: Alexandru Neculai (50), Ginel Zamfir (55, 71), Marius Bâtfoi (74), Hristu Chiacu (80) / Cosmin Cristil (33)
Unirea Slobozia - CS Afumaţi 0-1
A marcat: Ciprian Perju (86)
Axiopolis Sport Cernavodă - CS Medgidia 0-1
A marcat: Robert Moldoveanu (3)
Progresul Spartac - CS Făurei 4-1
Au marcat: Marius Diţu (27), Ciprian Stanciu (38 - pen., 78 - pen.), Leonard Boiangiu (57) / Bănel Nicoliţă (76 - pen.)
SC Popeşti Leordeni - Sportul Chiscani 3-4
Au marcat: Andrei Luca (32), Alberto Stancu (50), Angelo Anghelini (83) / Gabriel Preda (36), Marius Coman (51), Alin Radu (54), Emanuel Moldoveanu (62)
Duminică, 4 noiembrie, ora 16.00
FC Rapid – ACSM Olteniţa
Arbitri Mădălin Dicu (Bucov) – Louis George Oprescu (Ploieşti), Octavian Ciorescu (Ploieşti)
Observatori Andrei Ioniţă (Bucureşti), Decebal Mihai (Fieni)
Clasament
1. Unirea Slobozia 10 8 1 1 26-10 25
2. CS Afumaţi 10 7 2 1 29-8 23
3. FC Rapid 9 7 2 0 23-4 23
4. Progresul 11 6 1 4 17-13 19
5. SC Popeşti Leorden 11 6 1 4 18-15 19
6. CS Tunari 10 5 4 1 26-9 19
7. Agricola Borcea 10 5 0 5 17-27 15
8. Axiopolis 11 3 5 3 10-1 14
9. Înainte Modelu 10 4 1 5 12-15 13
10. ACSM Olteniţa 9 3 2 4 7-12 11
11. CS Medgidia 10 3 1 6 9-19 10
12. FCSB 2 10 3 0 7 19-23 9
13. Sportul Chiscani 10 2 2 6 14-20 8
14. CS Făurei 10 2 2 6 9-21 8
15. Delta Dobrogea 11 0 0 11 1-31 0