Liga 3 | Play-out: Agricola Borcea, un nou eșec în fața ilfovenilor de la FC Voluntari 2!

FC Voluntari 2 a devenit coșmarul echipei Agricola Borcea, cel puțin în play-out. În epilogul rundei a 8-a, echipa antrenată de Viorel Ferfelea a pierdut, acasă, cu 2-3, eșec care ar putea-o costa chiar retrogradarea. Oaspeții au început bine și în minutul 16 conduceau deja cu 2-0 după reușitele lui Licsandru (10, din penalty) și Cr. Dumitru (16). Agricola revine în joc în minutul 40, după golul înscris de Iulian Badea.

La 10 minute de la reluare, gazdele egalează prin același Iulian Badea. FC Voluntari 2 dă însă lovitura de grație în minutul 81, golul victoriei fiind marcat de Țulea. Este a doua înfrângere consecutivă suferită de Borcea în fața ilfovenilor (în tur au câștigat cu 2-1!) care rămân pe 2 dar cu 38 de puncte, cu unul mai puțin decât Dunărea (39 puncte).

Agricola continuă cursa de supraviețuire de pe locul 5, totalizând 28 de puncte, cu 5 mai puține decât Recolta Gh. Doja.

Finalul e de-a dreptul electrizant. Agricola trebuie să obțină maximum din ultimele 2 etape iar Recolta să cedeze și la Călărași (etapa viitoare cu Dunărea) dar și pe teren propriu, în ultima rundă cu FC Voluntari 2 ca să evite retrogradarea.