Liga 3 | Dunărea a spart gheața în play-off. Etapa 3 se încheie sâmbătă la Borcea!

În prologul rundei a 3-a a play-off-ului, Dunărea Călărași a obținut și prima victorie din această fază.

După o primă repriză albă, ușor echilibrată cu LPS Clinceni, echipa noastră a izbutit să se desprindă pe tabelă în minutul 54 după ce Robert Vîlea a executat impecabil o lovitură liberă de la marginea suprafeței de pedeapsă. Tabela s-a mai modificat o dată în minutul 75, după reușita semnată de Rareș Coman, 2-0 fiind și scorul final.

Cu 44 de puncte în cont Dunărea continuă pe locul 2 și după această rundă care se încheie sâmbătă la Borcea acolo unde tot de la ora 17.00 se vor confrunta Agricola, locul 3 cu ocupanta primului loc, CS Afumați. Meciul va fi arbitrat de gălățeanul Dorin Burloiu.