Liga 2 | Duelul primelor adversare ale Dunării, câștigat de SSU Poli

Sâmbătă, la aceeași oră, 11.00, cu partida Dunărea – CS Afumați s-a desfășurat pe arena Electrica din Timișoara duelul dintre Ripensia și SSU Poli Timișoara, primele două adversare ale “galben-albaștrilor” în noua ediție a ligii a 2-a.

Partida, ultima verificare înainte de startul campionatului, s-a încheiat cu victoria “alb-violeților”, scor 2-0, golurile fiind marcate în prima repriză de Denis Radu (32) și Ioan Mera (45).

Confruntarea Ripensia – Dunărea, din runda inaugurală se va desfășura sâmbătă, 31 iulie, de la ora 11.00. Imediat, în etapa a 2-a, arena Ion Comșa va găzdui meciul Dunărea – SSU Politehnica Timișoara, programat pe 7 august.

Ripensia – SSU Poli Timișoara 0-2

Au marcat: D. Radu (32), I. Mera (45)

Ripensia Timișoara: I. Rus – Morariu, Rogac, Lalic, Fridrich (Gladun, 46’) – Coulibaly, V. Macrițchii – Piftor, M. Ene (Taras, 39’), Rotea – Sokovic.

Din minutul 62 au mai jucat: A. Macrițchii, Țieranu, Vidrăsan, Stoi, Stoica, Mitrov și Golda