PLAY-OUT / Au mai rămas 4 etape. Dunărea e pe 7!

Miercuri au avut loc şi ultimele două confruntări din cadrul rundei a 10-a a play – out-ului Ligii 1 Betano. La Sibiu, pe Municipal, Hermannstadt şi Dinamo au încheiat nedecis, 0-0. Sibienii stau pe 6, loc de baraj, totalizând 23 de puncte cu 2 mai multe decât Dunărea, învinsă marţi la Călăraşi, de FC Botoşani cu 2-0.

În derby-ul Ilfovului, FC Voluntari a câştigat până la urmă confruntarea cu Concordia Chiajna. Oaspeţii au deschis scorul în secunda 33 prin Răzvan Grădinaru, conducând până în minutul 84 az’tunci când Voluntariul a egalat prin Al. Tudorie care a transformat o lovitură de la 11 metri. Gazdele au obţinut victoria tot după un gol reuşit de acelaţi Tudorie în primul minut al prelungirilor. Viitoarea adversară a Dunării e pe 5 cu 26 de puncte însă nu e încă lipsită de griji.

Duminică, 19 mai de la ora 17.00 se joacă pe Anghel Iordănescu, FC Voluntari – Dunărea Călăraşi!

Etapa a 10-a

Dunărea Călărași – FC Botoșani 0-2

Au  marcat: L. Fulop (29 – pen.), C. Golofca (45)

Gaz Metan Mediaș  – Politehnica Iași 1-1

Au marcat: I. Larie (60) / M. Sanoh (54)

FC Hermannstadt – Dinamo 0-0

FC Voluntari – Concordia Chiajna 2-1

Au marcat: Al. Tudorie (84 – pen., 90+1) / R. Grădinaru (1)

Ora 17.00 FC Voluntari – Dunărea Călărași

Partidele vor fi transmise în direct de LOOK SPORT / PLUS, DIGI SPORT și TELEKOM SPORT.