Sâmbătă după-amiază au avut loc partidele din cadrul etapei a 20-a a campionatului judeţean de fotbal.
Venus a debutat acasă în 2020, trecând la pas de Victoria Lehliu, scor 5-0. Echipa antrenată de Ilie Zeciu a bifat a 18-a victorie stagională conducând în clasament cu 56 de puncte.
Rezultate absolut surprinzătoare, în schimb, la Mânăstirea şi Crivăţ. Unirea a fost depăşită la scor de forfait de ACS Roseţi (0-3), rezultat care lasă impresia că ocupanta locului 2 n-are niciun gând de prezentare la baraj. Partizan a cedat în faţa Dunării Grădiştea, scor 1-3, ratând o bună oportunitate de a se apropia de poziţia secundă, accesibilă pentru barajul de promovare în L3.
ACSM Olteniţa a trecut acasă de Petrolul Ileana, scor 3-1, revenind pe podium.
Etapa a 20-a / Rezultate
Dunărea Ciocăneşti – Spicul Vâlcelele 0-1
Partizan Crivăţ – Dunărea Grădiştea 1-3
Viitorul Curcani – Vulturii Gălbinaşi 6-0
Venus Independenţa – Victoria Lehliu 5-0
Victoria Chirnogi – Tricolorul Jegălia 2-2
Unirea Dragalina – Progresul Fundulea 0-2
Conpet Ştefan cel Mare – Steaua Radovanu 0-1
ACSM Olteniţa – Petrolul Ileana 3-1
Unirea Mânăstirea – ACS Roseţi 0-3
Clasament
- Venus Independenţa 20 18 2 0 86-10 56
- Unirea Mânăstirea 20 14 2 4 72-23 44
- CSM Olteniţa 20 13 2 5 74-23 41
- Partizan Crivăţ 20 12 4 4 59-34 40
- ACS Roseţi 20 11 2 7 70-40 35
- Viitorul Curcani 20 11 2 7 54-39 35
- Spicul Vâlcelele 20 11 2 7 44-36 35
- Dunărea Ciocăneşti 20 11 1 8 53-27 34
- Dunărea Grădiştea 20 10 2 8 54-43 32
- Victoria Chirnogi 20 10 1 9 52-42 31
- Victoria Lehliu 20 8 3 9 43-52 27
- Progresul Fundulea 20 9 0 11 29-43 27
- Steaua Radovanu 20 6 4 10 45-63 22
- Tricolorul Jegălia 20 5 4 11 32-55 19
- Unirea Dragalina 20 5 2 13 37-61 17
- Petrolul Ileana 20 4 1 15 38-83 13
- Vulturii Gălbinaşi 20 3 0 17 28-124 9
- Conpet Şt. Cel Mare 20 2 0 18 23-95 6
Etapa a 21-a / Sâmbătă, 14 martie, ora 15.00
Unirea Mânăstirea - Dunărea Ciocăneşti
ACS Roseţi – ACSM Olteniţa
Petrolul Ileana - Conpet Ştefan cel Mare
Steaua Radovanu - Unirea Dragalina
Progresul Fundulea - Victoria Chirnogi
Victoria Lehliu - Viitorul Curcani
Vulturii Gălbinaşi – Partizan Crivăţ
Dunărea Grădiştea – Spicul Vâlcelele