Liga a 4-a / Unirea câştigă derby-ul rundei a 5-a. Gazdele s-au impus în duelul de la Grădiştea!

Liga a 4-a / Unirea câştigă derby-ul rundei a 5-a. Gazdele s-au impus în duelul de la Grădiştea!

Sâmbătă seară au avut loc şi partidele etapei a 5-a a campionatuluijudeţean de fotbal.

În cel mai aşteptat joc al rundei a 5-a, Unirea Mânăstirea s-a impus acasă cu 1-0 în faţa olteniţenilor de la ACSM. Unirea rămâne singura echipă cu punctaj maxim.

De pasul greşit al olteniţenilor a profitat Venus care a câştigat clar la Fundulea cu 6-1 în faţa Progresului. Venus urcă pe 2, totalizând 13 puncte.

În meciul orgoliilor de la Grădiştea, Dunărea, locală, a câştigat meciul cu Dunărea din Ciocăneşti, scor 1-0. Gazdele au marcat un eurogol în prima parte, şutul lui Rădoi de la peste 25 de metri lăsându-l fără reacţie pe Gabi Popa, surprins de traiectoria balobului. Oaspeţii şi-au creat mai multe ocazii de a marca însă s-au izbit şi de o formă excelentă a portarului Stanciu.

Partida Petrolul Ileana – Unirea Dragalina se joacă duminică, de la ora 17.00.

Etapa a 5-a / Rezultate

Dunărea Grădiştea – Dunărea Ciocăneşti 1-0

Vulturii Gălbinaşi– Spicul Vâlcelele 1-6

Victoria Lehliu – Partizan Crivăţ 2-2

Tricolorul Jegălia – Viitorul Curcani 2-5

Progresul Fundulea – Venus Independenţa 1-6

Steaua Radovanu – Victoria Chirnogi 3-5

Petrolul Ileana – Unirea Dragalina (se joacă duminică, ora 17.00)

ACS Roseţi – Conpet Şt. Cel  Mare 2-0

Unirea Mânăstirea – ACSM Olteniţa 1-0                                   

Clasament

  1. Unirea Mânăstirea      5   5   0   0   20-4    15
  2. Venus Independenţa   5   4   1   0   32-5    13
  3. CSM Olteniţa               5   4   0   1   16-2    12
  4. Victoria Chirnogi         5   4   0   1   16-6    12
  5. Viitorul Curcani            5   3   2   0   19-11  11
  6. Partizan Crivăţ             5   3   1   1   15-11  10
  7. Spicul Vâlcelele           5   3   0   2   17-12    9
  8. Dunărea Grădiştea     5   2   2   1      7-6      8
  9. ACS Roseţi                  5   2   0   3   10-14    6
  10. Tricolorul Jegălia         5   2   0   3   10-15    6
  11. Progresul Fundulea     5   2   0   3     8-13    6
  12. Victoria Lehliu              5   1   2   2   10-12    5
  13. Steaua Radovanu        5   1   1   3   18-17    4
  14. Unirea Dragalina         4    1  1   2     6-10     4
  15. Dunărea Ciocăneşti    5    1  0   4     7-11     3
  16. Petrolul Ileana              4    1   0   3    8-19     3
  17. Conpet Şt. Cel Mare   5    0   0   5    6-26      0
  18. Vulturii Gălbinaşi         5    0   0   5    5-36      0

Etapa a 6-a / Sâmbătă, 7 septembrie, ora 17.00

Dunărea Ciocăneşti – CSM Olteniţa

Conpet – Unirea Mânăstirea

Unirea Dragalina – ACS Roseţi

Victoria Chirnogi – Petrolul Ileana

Venus – Steaua Radovanu

Viitorul Curcani – Progresul Fundulea

Partizan Crivăţ – Tricolorul Jegălia

Spicul Vâlcelele – Victoria Lehliu

Dunărea Grădiştea – Vulturii Gălbinaşi