Sâmbătă au avut loc şi partidele din prima etapă a retului campionatului judeţean de fotbal. A fost o „adevărată” ploaie de goluri, marcându-se 62 de goluri, din care în dreptul gazdelor, 51.
Venus a mers ceas câştigând cu 4-0 partida de acasă cu Dunărea Grădiştea. Cu 50 de puncte, Venus „va ierna” pe primul loc în topul L4.
Unirea s-a distrat cu Steaua Radovanu în faţa căreia s-a impus cu 9-0.
Şi ocupanta locului 3, ACSM Olteniţa şi-a spulberat adversara, Progresul Fundulea, învingând cu 7-0.
Surpriza a produs-o Partizan Crivăţ care a câştigat la Ciocăneşti, în faţa Dunării cu 1-0.
Scorul etapei s-a înregistrat la Roseţi acolo unde gazdele de la ACS au învins cu 12-0 pe Petrolul Ileana.
Etapa a 18-a / Sâmbătă, 30 noiembrie, ora 14.00
Dunărea Ciocăneşti – Partizan Crivăţ 0-1
Viitorul Curcani – Spicul Vîlcelele 4-2
Venus Independenţa – Dunărea Grădiştea 4-0
Victoria Chirnogi – Vulturii Gălbinaşi 8-1
Unirea Dragalina – Victoria Lehliu 3-4
Conpet Şt. cel Mare – Tricolorul Jegălia 4-3
CSM Olteniţa – Progresul Fundulea 7-0
Unirea Mânăstirea – Steaua Radovanu 9-0
ACS Roseţi – Petrolul Ileana 12-0
Clasament
- Venus Independenţa 18 16 2 0 71-10 50
- Unirea Mânăstirea 18 14 1 3 68-15 43
- CSM Olteniţa 18 12 1 5 70-21 37
- Partizan Crivăţ 18 11 4 3 56-30 37
- ACS Roseţi 18 10 2 6 66-38 32
- Viitorul Curcani 18 10 2 6 48-37 32
- Spicul Vâlcelele 18 10 2 6 42-34 32
- Dunărea Ciocăneşti 18 10 1 7 51-25 31
- Victoria Chirnogi 18 10 0 8 50-39 30
- Dunărea Grădiştea 18 8 2 8 49-42 26
- Victoria Lehliu 18 7 3 8 42-47 24
- Progresul Fundulea 18 7 0 11 26-43 21
- Steaua Radovanu 18 5 3 10 42-62 18
- Tricolorul Jegălia 18 5 2 11 29-52 17
- Unirea Dragalina 18 5 1 12 36-58 16
- Petrolul Ileana 18 4 0 13 33-76 12
- Vulturii Gălbinaşi 18 3 0 15 28-108 9
- Conpet Şt. Cel Mare 18 2 0 16 23-93 6
Etapa a 19-a / Februarie 2020
ACS Roseţi – Dunărea Ciocăneşti
Petrolul Ileana – Unirea Mânăstirea
Steaua Radovanu – CSM Olteniţa
Progresul Fundulea – Conpet Şt. cel Mare
Tricolorul Jegălia – Unirea Dragalina
Victoria Lehliu – Victoria Chirnogi
Vulturii Gălbinaşi – Venus Independenţa
Dunărea Grădiştea – Viitorul Curcani
Spicul Vâlcelele - Partizan Crivăţ
–