Liga a 4-a / Et. 16: Egal, în derby-ul de la Crivăţ. Mânăstirea, ţinută în şah la Jegălia

Liga a 4-a / Et. 16: Egal, în derby-ul de la Crivăţ. Mânăstirea, ţinută în şah la Jegălia

Sâmbătă după-amiază au avut loc partidele din cadrul rundei a 16-a, penultima a turului ligii a 4-a la fotbal.

În derby-ul de la Crivăţ, Partizan şi Venus au încheiat la egalitate, 1-1. Tot 1-1 s-a înregistrat şi la Jegălia între Tricolorul şi Unirea Mânăstirea.

În derby-ul codaşelor s-a impus Vulturii Gălbinaşi, 5-0 cu Conpet Ştefan cel Mare.

Iată mai jos rezultatele complete ale rundei

Etapa a 16-a / Rezultate

Dunărea Ciocăneşti – Viitorul Curcani 1-0

Partizan Crivăţ – Venus Independenţa 1-1

Spicul Vâlcelele – Victoria Chirnogi 2-0

Dunărea Grădiştea – Unirea Dragalina 5-2

Vulturii Gălbinaşi – Conpet Şt. cel Mare 5-0

Victoria Lehliu – CSM Olteniţa 1-5

Tricolorul Jegălia – Unirea Mânăstirea 1-1

Progresul Fundulea – ACS Roseţi 1-2

Steaua Radovanu – Petrolul Ileana 3-2

Clasament

  1. Venus Independenţa  16  14   2   0   63-9     44
  2. Unirea Mânăstirea      16  12   1   3   52-14   37
  3. Partizan Crivăţ             16  10   4   2   55-25   34
  4. Spicul Vâlcelele            16  10   2   4   39-26   32
  5. CSM Olteniţa                16  10   1   5   54-21   31
  6. Dunărea Ciocăneşti     16    9   1   6   47-23   28
  7. ACS Roseţi                     16    8   2   6   49-35   26
  8. Dunărea Grădiştea      16    8   2   6   46-34   26
  9. Viitorul Curcani            16    8   2   6   39-35   26
  10. Victoria Chirnogi        16    8   0   8   38-35   24
  11. Progresul Fundulea   16    7   0   9   25-29   21
  12. Victoria Lehliu            16    5   3   8   33-41   18
  13. Steaua Radovanu      16    5   3    8   39-48   18
  14. Tricolorul Jegălia       16     5   2   9   26-39   17
  15. Unirea Dragalina       16     4   1 11   27-53  13
  16. Petrolul Ileana           16    4   0  11   22-60  12
  17. Vulturii Gălbinaşi      16    3   0  13   26-94    9
  18. Conpet Şt. Cel Mare 16    1   0  15   16-85    3

Etapa a 17-a / Sâmbătă, 23 noiembrie, ora 14.00

Petrolul Ileana – Dunărea Ciocăneşti

ACS Roseţi – Steaua Radovanu

Unirea Mânăstirea – Progresul Fundulea

CSM Olteniţa – Tricolorul Jegălia

Conpet Şt. cel Mare – Victoria Lehliu

Unirea Dragalina – Vulturii Gălbinaşi

Victoria Chirnogi – Dunărea Grădiştea

Venus Independenţa – Spicul Vâlcelele

Viitorul Curcani – Partizan Crivăţ