Liga a 4-a / Et. 13: Dunărea s-a impus în derby-ul cu Victoria. Olteniţa, ţinută în şah la Crivăţ!

Liga a 4-a / Et. 13: Dunărea s-a impus în derby-ul cu Victoria. Olteniţa, ţinută în şah la Crivăţ!

AJF Călăraşi a programat sâmbătă după-amiază partidele contând pentru runda cu numărul 12 a campionatului judeţean de fotbal.

Dunărea Ciocăneşti a învins-o acasă pe Victoria Chirnogi, scor 4-1 şi urcă pe 8 în clasament. ACSM Olteniţa a fost ţinută în şah de Partizan la Crivăţ, scor 3-3 şi cedează locul secund celor de la Unirea Mânăstirea care n-au avut probleme la Vâlcelele în faţa Spicului, scor 0-3. Venus n-a jucat câştigând prin neprezentarea celor de la Unirea Dragalina, scor 3-0.

Vulturii Gălbinaşi a bifat prima victorie stagională învingând acasă Petrolul Ileana cu 4-3. Surpriză la Grădiştea, Dunărea a fost depăşită de ACS Roseţi cu 3-2.

 

Etapa a 12-a / Rezultate

Dunărea Ciocăneşti – Victoria Chirnogi 4-1

Venus Independenţa – Unirea Dragalina 3-0 (N)

Viitorul Curcani – Conpet Şt. cel Mare 5-0

Partizan Crivăţ – CSM Olteniţa 3-3

Spicul Vâlcelele – Unirea Mânăstirea 0-3

Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi 2-3

Vulturii Gălbinaşi – Petrolul Ileana 4-3

Victoria Lehliu – Steaua Radovanu 2-2

Tricolorul Jegălia – Progresul Fundulea 3-1

                                                                                                    

Clasament

  1. Venus Independenţa  12   11   1   0   56-8     34
  2. Unirea Mânăstirea      12     9   0   3   35-13   27
  3. CSM Olteniţa                12     8   1   3   45-13   25
  4. Partizan Crivăţ              12    7    3   2   38-22   24
  5. Victoria Chirnogi          12     8   0   4   36-27   24
  6. Viitorul Curcani            12     7   2   3   36-27   23
  7. Spicul Vâlcelele            12     7   2   3   31-22   23
  8. Dunărea Ciocăneşti     12     6   1   5   40-20   19
  9. Progresul Fundulea     12     6   0   6   21-21   18   
  10. Dunărea Grădiştea    12     5   2   5   30-25   17
  11. Tricolorul Jegălia       12      5   1   6   22-28   16
  12. Victoria Lehliu            12     4   3   5   28-26   15
  13. ACS Roseţi                   11     4   2   6   27-29   14
  14. Unirea Dragalina       11      2   1   9   20-39   10
  15. Steaua Radovanu       11     2   3   7   30-42     9
  16. Petrolul Ileana            11     3   0   9   24-50     9
  17. Conpet Şt. Cel Mare  11     1   0   11  12-61    3
  18. Vulturii Gălbinaşi       11     1   0   11  16-74    3

Etapa a 13-a / Sâmbătă, 26 octombrie, ora 16.00

Progresul Fundulea – Dunărea Ciocăneşti

Steaua Radovanu – Tricolorul Jegălia

Petrolul Ileana– Victoria Lehliu

ACS Roseţi – Vulturii Gălbinaşi

Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea

CSM Olteniţa – Spicul Vâlcelele

Conpet – Partizan Crivăţ

Unirea Dragalina – Viitorul Curcani

Victoria Chirnogi – Venus Independenţa