Liga a 4-a / Două echipe, cu punctaj maxim şi după runda a 3-a!

Liga a 4-a / Două echipe, cu punctaj maxim şi după runda a 3-a!

Sâmbătă seară au avut loc meciurile din cadrul etapei a 3-a a campionatului judeţean de fotbal.

Unirea Mânăstirea şi CSM Olteniţa sunt singurele echipe cu punctaj maxim. Unirea a învins la Roseţi cu 5-2 iar Olteniţa s-a impus la Ileana cu 4-0.

Venus Independenţa n-a avut problem la Lehliu Gară câştigând cu 4-1 partida cu Victoria.

Surpriză la Floroaica acolo unde Spicul Vâlcelele a trecut de Dunărea Ciocăneşti cu 4-3.

Dunărea Grădiştea continua neînvinsă, bifând şi prima victorie stagională. Echipa antrenată de Mircea Ştefan a câştigat cu 3-2 meciul de acasă cu Partizan Crivăţ.

Scorul etapei s-a înregistrat la Radovanu, Steaua – Conpet Ştefan cel Mare, încheindu-se 11-1!

 

Etapa a 3-a / Rezultate

Spicul Vâlcelele – Dunărea Ciocăneşti 4-3

Dunărea Grădiştea – Partizan Crivăţ 3-2

Vulturii Gălbinaşi – Viitorul Curcani 1-5

Victoria Lehliu – Venus Independenţa 1-4

Tricolorul Jegălia – Victoria Chrinogi 1-0

Progresul Fundulea – Unirea Dragalina 3-0

Steaua Radovanu – Conpet Şt. Cel Mare 11-1

Petrolul Ileana – CSM Olteniţa 0-4

ACS Roseţi – Unirea Mânăstirea 2-5

 

Clasament

  1. Unirea Mânăstirea       3   3   0   0   16-4     9
  2. CSM Olteniţa                3   3   0   0   11-1     9
  3. Venus Independenţa    3   2   1   0   20-3     7
  4. Viitorul Curcani             3   2   1   0   11-6    7
  5. Victoria Chirnogi          3   2   0   1     7-2     6
  6. Tricolorul Jegălia          3   2   0   1     7-4     6
  7. Progresul Fundulea      3   2   0   1     6-3     6
  8. Partizan Crivăţ              3   2   0   1     9-8     6
  9. Dunărea Grădiştea      3   1   2   0     6-5     5
  10. Steaua Radovanu        3   1   0   2   13-10   3
  11. Dunărea Ciocăneşti    3   1   0   2     7-7     3
  12. Spicul Vâlcelele           3   1   0   2   10-11   3
  13. ACS Roseţi                  3   1   0   2     8-9     3
  14. Victoria Lehliu              3   1   0   2     5-7     3
  15. Unirea Dragalina         3   1   0   2     4-8     3
  16. Conpet Şt. Cel Mare   3   0   0   3     4-18   0
  17. Petrolul Ileana              3   0   0   3     2-17   0
  18. Vulturii Gălbinaşi         3   0   0   3     3-26   0

Etapa a 4-a / Sâmbătă, 24 august

Dunărea Ciocăneşti – Unirea Mânăstirea

CSM Olteniţa – ACS Roseţi

Conpet Şt. Cel Mare – Petrolul Ileana

Unirea Dragalina – Steaua Radovanu

Victoria Chirnogi – Progresul Fundulea

Venus Independenţa – Tricolorul

Viitorul Curcani – Victoria Lehliu

Partizan Crivăţ – Vulturii Gălbinaşi

Spicul Vâlcelele – Dunărea Grădiştea