Liga a 4-a ACERBIS / Scoruri astronomice la Ulmu şi Mânăstirea. Vezi rezultatele etapei a 30-a!

Liga a 4-a ACERBIS / Scoruri astronomice la Ulmu şi Mânăstirea. Vezi rezultatele etapei a 30-a!

Sâmbătă au avut loc partidele din cadrul rundei a 30-a a ligii a 4-a ACERBIS. Virtual campioană judeţeană, Mostiştea a dispus la Ulmu de Spicul Vîlcelele cu 8-0. Un alt scor astronomic şi la Mânăstirea, acolo unde Unirea a învins pe Viitorul Curcani cu 7-0.

Steaua Radovanu este singura echipă care s-a impus în deplasare, învingând cu 3-1 la Dragalina pe Unirea.

 

Etapa a 30-a / Rezultate

Progresul Fundulea – Dunărea Grădiştea 2-1

Victoria Dragoş Vodă – Steaua Radovanu 1-3

Unirea Dragalina – Tricolorul Jegălia 0-3

ACS Roseţi – Partizan Crivăţ 5-0

Unirea Mânăstirea – Viitorul Curcani 7-0

Mostiştea Ulmu – Spicul Vâlcelele 8-0

Zarea Cuza Vodă – Venus Independenţa 0-3

Victoria Chirnogi – Victoria Lehliu 2-4

 

Clasament

  1. Mostiştea Ulmu             28   24   3  1  126-11    75
  2. Unirea Mănăstirea        28  18   6   4     85-42    60
  3. Dunărea Ciocăneşti     28  18   6   4     71-31    60
  4. Venus Independenţa    29   17   2 10    85-37    53
  5. Tricolorul Jegălia          28   13   9   6    50-36    48
  6. Partizan Crivăţ              28   14   3 11    64-62    45
  7. Dunărea Grădiştea      28   13   4  11   51-55    43
  8. ACS Roseţi                   28   11   9   8    74-44    42
  9. Victoria Chirnogi          29   13   3  13   70-63    42
  10. Progresul Fundulea      28  10   6  12    34-51   36
  11. Spicul Vâlcelele            28  11   3  14   45-69    36
  12. Steaua Radovanu         28  11   1  16   59-74   34
  13. Viitorul Curcani             28    8   6  14    40-66   30
  14. Victoria Lehliu               29    9   2  18   45-72   29
  15. Unirea Dragalina          28    8   5  15   41-75    29
  16. Victoria Dragoş Vodă  28    4   3  21   21-87   15
  17. Zarea Cuza Vodă         29    2   1  26   23-109   7

 

Etapa a 31-a / Sâmbătă, 18 mai, ora 18.00

Victoria Chirnogi – Progresul Fundulea

Victoria Lehliu – Zarea Cuza Vodă 3-0

Dunărea Ciocăneşti – Mostiştea Ulmu

Spicul Vîlcelele – Unirea Mânăstirea

Viitorul Curcani – ACS Roseţi

Partizan Crivăţ – Unirea Dragalina

Tricolorul Jegălia – Victoria Dragoş Vodă

Steaua Radovanu – Dunărea Grădiştea