Liga a 4-a ACERBIS / Remiză în derby-ul de la Chirnogi. Vezi rezultatele etapei a 28-a!

Liga a 4-a ACERBIS / Remiză în derby-ul de la Chirnogi. Vezi rezultatele etapei a 28-a!

Sâmbătă au avut loc jocurile din cadrul rundei a 28-a a ligii a 4-a ACERBIS. Derby-ul de la Chirnogi dintre Victoria şi Dunărea Ciocăneşti s-a încheiaz nedecis 3-3. Mostiştea Ulmu a mai făcut un antrenament cu public câştigând cu 7-0 meciul cu Partizan Crivăţ. Venus Independenţa şi-a rtevenit obţinând toate cele 3 puncte la Leghliu Gară.

Etapa a 29-a este intermediară şi va avea loc miercuri, 8 mai, de la ora 18.00.

 

Etapa a 28-a / Sâmbătă, 4 mai, ora 18.00

Progresul Fundulea – Victoria Dragoş Vodă 1-0

Unirea Dragalina – Dunărea Grădiştea 1-1

ACS Roseţi – Steaua Radovanu 3-0

Unirea Mânăstirea – Tricolorul Jegălia 0-0

Mostiştea Ulmu – Partizan Crivăţ 7-0

Zarea Cuza Vodă – Spicul Vâlcelele 0-3

Victoria Chirnogi – Dunărea Ciocăneşti 3-3

Victoria Lehliu – Venus Independenţa 0-3

 

Clasament

  1. Mostiştea Ulmu             26  23   2   1  117-10    71
  2. Dunărea Ciocăneşti     27  17   6   4    68-31    57
  3. Unirea Mănăstirea       26  16   6   4    73-40    54
  4. Venus Independenţa    27  15   2 10    74-36    47
  5. Partizan Crivăţ              26  14   3   9    62-52    45
  6. Victoria Chirnogi          27  13   3 11    67-51    42
  7. Tricolorul Jegălia          26  11   9   6    44-35    42
  8. Dunărea Grădiştea      26  12   4 10    47-53    40
  9. ACS Roseţi                   26  10   9   7    68-41    39
  10. Spicul Vâlcelele            27  11   3  13   45-61    36
  11. Progresul Fundulea      26    9   6  11   32-47    33
  12. Viitorul Curcani             26    8   5  13   39-58    29
  13. Unirea Dragalina          26    8   5  13   40-69    29
  14. Steaua Radovanu         26   9   1  16   53-72    28
  15. Victoria Lehliu               27   7   2  18    38-70    23
  16. Victoria Dragoş Vodă  26   4   3  19    20-81   15
  17. Zarea Cuza Vodă         27   2   1  24    23-103   7

 

Etapa a 29-a / Miercuri, 8 mai, ora 18.00

Victoria Lehliu – Progresul Fundulea

Venus Independenţa – Victoria Chirnogi

Dunărea Ciocăneşti – Zarea Cuza Vodă 3-0

Viitorul Curcani – Mostiştea Ulmu

Partizan Crivăţ – Unirea Mânăstirea

Tricolorul Jegălia – ACS Roseţi

Steaua Radovanu – Unirea Dragalina

Dunărea Grădiştea – Victoria Dragoş Vodă