Liga a 4-a ACERBIS / Oaspeţii, o singură victorie în cadrul etapei a 19-a. Vezi rezultatele!

Liga a 4-a ACERBIS / Oaspeţii, o singură victorie în cadrul etapei a 19-a. Vezi rezultatele!

Sâmbătă au avut loc partidele din cadrul rundei a 19-a a ligii a 4-a ACERBIS. Gazdele au câştigat aproape toate jocurile. Singura excepţie a fost Victoria Dragoş Vodă, învinsă acasă clar de Venus cu 5-0

În derby-ul de la Grădiştea, Dunărea s-a impus cu 2-0 în faţa celor de la Dunărea Ciocăneşti. ACS Roseţi n-a avut probleme acasă cu Victoria Chirnogi câştigând cu 4-2.

 

Etapa a 19-a / Rezultate

Partizan Crivăţ – Progresul Fundulea 3-1

Tricolorul Jegălia – Viitorul Curcani 1-0

Steaua Radovanu – Spicul Vâlcelele 3-0

Dunărea Grădiştea – Dunărea Ciocăneşti 2-0

Victoria Dr. Vodă – Venus Independenţa 0-5

Unirea Dragalina – Victoria Lehliu 1-0

ACS Roseţi – Victoria Chirnogi 4-2

Unirea Mănăstirea – Zarea Cuza Vodă 3-0

Mostiştea Ulmu stă.

 

Clasament

1. Mostiştea Ulmu               17  15   1   1     68-6     46

2. Unirea Mănăstirea          18  12   3   3    55-32    39

3. Dunărea Ciocăneşti       18  11  3   4     53-24    36

4. Venus Independenţa      18  10   2   6    53-23    32

5. Dunărea Grădiştea        18    9   3   6    34-32   30

6. Tricolorul Jegălia            18    7   8   3     31-24   29

7. Partizan Crivăţ                18   9   2   7     38-39   29

8. Victoria Chirnogi             18   9   1   8     49-38   28

9. ACS Roseţi                     18   7   6   5     49-33   27

10. Spicul Vâlcelele            18   7   2   9    32-38   23

11. Steaua Radovanu         18   7   1  10    44-51  22

12. Unirea Dragalina          18    6   2 10    30-52   20

13. Progresul Fundulea      17   5   4   8    23-34   19

14. Viitorul Curcani             18   5   4   9    24-45   19

15. Victoria Lehliu               18   5   1  12   23-44   16

16. Victoria Dragoş Vodă  18   3   2  13   14-52   11

17. Zarea Cuza Vodă         18   2   1  15   23-76     7

 

Etapa a 20-a / Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Progresul Fundulea – Mostiştea Ulmu

Zarea Cuza Vodă – ACS Roseţi 0-3

Victoria Chirnogi – Unirea Dragalina

Victoria Lehliu – Victoria Dragoş Vodă

Venus Independenţa – Dunărea Grădiştea

Dunărea Ciocăneşti – Steaua Radovanu

Spicul Vâlcelele – Tricolorul Jegălia

Viitorul Curcani – Partizan Crivăţ

Victoria Dragoş Vodă va sta.