Runda a 26-a a campionatului judeţean de fotbal, programată sâmbătă, n-a fost scutită de surprize. La Independenţa, campioana Venus a cedat până la urmă în faţa Dunării Ciocăneşti cu 1-2 deşi a deschis scorul încă din minutul 3. Oaspeţii au egalat imediat după pauză marcând şi golul de 3 puncte cu 22 de minute înainte de final în urma unui autogol.
Într-un alt derby, Unirea Mânâstirea a învins acasă cu 5-2 pe Dunărea Grădiştea. Victorie la scor pentru Victoria Lehliu, 8-1, acasă, cu Spicul Vâlcelele, echipa care cu o etapă precedentă învingea acasă pe Venus.
Mostiştea Ulmu a trecut la pas de Steaua Radovanu, toate cele 4 goluri fiind marcate după pauză.
Iată mai jos casetele tehnice ale meciurilor disputate sâmbăta trecută.
Venus Independenţa – Dunărea Ciocăneşti 1-2
Au marcat: Marius Minea (3’) / Marian Vârban (49’), Gabriel Chiva (68’ – autogol)
Venus: 1. Tudor Dezmirean – 4. Florin Dumitru, 3. Gabriel Chiva, 6. Andrei Lucan, 5. Răzvan Dumitrică, 4. Marius Ene, 10. Gabriel Voinescu, 17. Marius Minea (11. Nicolae Gheorghe, 72’ – 7. Mădălin Mustaţă , 90’), 19. Mircea Ştefan, 9. Cristian Chiriţă, 15. Constantin Baicu (8. Laurenţiu Nicolae, 46’). Rezerve: 12. Robert Vintilă, 2. Nicuşor Mirică, 16. Emanuel Filip.
Antrenor: Ilie Zeciu
Dunărea: 21. Cosmin Răduţ – 15. Marius Vişan, 6. Nicuşor Câinaru, 3. Marius Petrache, 7. Marian Vârban, 8. Victor Petre (11. Ionuţ Călin, 88’), 5. Marian Tudor, 4. Lucian Badea (16. Cristian Movilă, 72’), 14. Alexandru Preda, 2. Emil Sibiceanu, 17. Daniel Neagu (9. Bogdan Tudor, 58’). Rezerve: 13. Vasile Fălosu, 10. Nicuşor Nicolcea, 23. Cornel Ţicu.
Antrenor: Cornel Ţicu.
Au arbitrat: Costin Dan – Florinel Dinu, Iulian Creţu.
Observator: Romeo Caramavrov
Cartonaşe galbene: G. Voinescu (40), A. Lucan (48), R. Dumitrică (69), G. Chiva (78) / L. Badea (47), V. Petre (78), M. Tudor (82, 89), C. Răduţ (90+3)
Cartonaşe roşii: Marian Tudor (Dunărea Ciocăneşti – 89)
Victoria Chirnogi – Viitorul Curcani 3-1
Au marcat: Costin Coman (10’, 71’), Andrei Chiriţă (60’) / Daniel Niţă (3’)
Victoria: 12. Cătălin Mitică – 16. Andrei Chiriţă, 20. Eugen Vlaicu, 6. Bogdan Constantin, 13. Victor Harbuz (15. George Crăciun, 90+2’), 11. Daniel Chiriţă, 17. Cristian Dinu, 7. Marian Manea (3. Costin Coman, 5’), 18. George Niţă, 10. Andrei Anghel, 9. Răzvan Sandu (8. Alexandru Dragomir, 80’). Rezerve: 1. Andrei Popescu, 2. Beniamin Dumitru.
Antrenor: Gheorghe Ioniţă
Viitorul: 1. Iulian Ghenea – 26. Ştefan Ţintă (15. Mario Gheorghe, 46’), 5. Nicuşor Romanescu, 40. Daniel Deacu, 11. Adrian Gruia, 12. Victor Stanciu, 6. Emilian Constantinescu, 13. Adrian Prunaru (2. Florin Ioniţă, 84’), 10. Daniel Niţă (17. Florin Gheorghe, 70’), 23. Alin Niţă (14. Teodor Ştefănescu, 76’), 24. Marius Păun. Rezerve: 9. Ionuţ Romanescu, 25. Ionuţ Dragoman, Alexandru Mitu.
Antrenor: Nicuşor Zamfir
Au arbitrat: Virgil Văleanu – Adrian Ioniţă, Ionel Duţă.
Observator: Iulian Bobeică
Cartonaşe galbene: R. Sandu (74), G. Niţă (90+1) / V. Stanciu (9, 32), D. Deacu (33), D. Niţă (54), N. Romanescu (58), I. Ghenea (60)
Cartonaşe roşii: Victor Stanciu (Viitorul Curcani – 32)
Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea 5-2
Au marcat: Ionuţ Coba (43’, 62’, 90+2’), Cristian Manta (64’), Daniel Dedu (78’) / Adrian Petcu (15’), Mihai Ilie (85’)
Unirea: 1. Constantin Lazăr – 18. Marian Ion, 8. Fănel Porumbel, 3. Alexandru Papacia, 11. Daniel Alexandru (13. Vasile Petrescu, 80’), 7. Mihai Stanciu, 9. Cristian Manta (5. George Mihai, 78’), 6. Petronel Niculai (16. Georgian Moise, 85’), 14. Daniel Dedu, 15. Fănel Voicu (20. Ioan Dumitru, 75’), 10. Ionuţ Coba. Rezerve: 4. Marian Ioniţă, 2. Florin Buciu.
Antrenor: Gabriel Cotea
Dunărea: 12. Eugen Cinaru – 16. Adrian Măciucă, 19. Corneliu Mihuţ, 20. Costel Constantin, 17. Ionuţ Vasile, 7. Bogdan Ivan (5. Florin Ioniţă, 73’), 10. Valentin Rădoi, 18. Mihai Ilie, 11. Adrian Petcu (9. Mădălin Vasilescu, 70’), 2. Tudor Hotobocescu, 14. Dragoş Gheorghe 813. Mădălin Voicu, 49’). Rezerve: 1. Adrian Stanciu, 15. Gabriel Pucheanu, 3. George Oprea, 21. Robert Posogeanu.
Antrenor: Mihai Ilie
Au arbitrat: Ionel Rădulescu – Nicuşor Oprea, Petronel Nicu
Observator: Ionel Florea
Cartonaşe galbene: F. Porumbel (32), D. Dedu (35), Al. Papacia (59), M. Ion (62) / V. Rădoi (12), D. Gheorghe (42), C. Mihuţ (66)
Victoria Lehliu – Spicul Vâlcelele 8-2
Au marcat: Bogdan Antonache (19’, 61’, 65’, 72’, 79’), Dorin Lemnaru (25’), Felix Vernescu (55’), George Panaete (57’) / Adrian Angelescu (44’), Dragoş Bidirean (49’)
Victoria: 1. Robert Bratu – 4. Gigel Nae, 14. Costin Haidu (8. Marius Voinea, 61’), 3. Mihai Drăghici, 7. Marius Costache, 5. Mihăiţă Greceanu, 21. Dorin Lemnaru, 9. George Panaete, 10. Bogdan Antonache, 19. Felix Vernescu (11. Alexandru Agiu, 67’), 16. Alexandru Stan. Rezerve: 23. Gabriel Pantimilon, 6. Florin Brebu, 2. Gheorghe Andrei, 15. Puiu Cerchezeanu.
Antrenor: Ninel Milea
Spicul: 12. Paul Dragomir – 7. Cristian Munteanu, 13. Remus Chiriţă, 14. Dragoş Bidirean, 21. Alin Zamfirescu, 10. Cristian Dan (17. Costel Ghiţă, 49’), 11. Ionuţ Beia, 8. Adrian Angelescu, 15. Alexandru Cojocaru, 20. Dorin Sdrelea, 9. Cătălin Marcu. Rezervă: 1. Nicolae Dulce
Antrenor: Ionuţ Beia.
Au arbitrat: Marius Leca – Ştefan Tudor, Laurenţiu Baicu
Observator: Ştefan Marin
Cartonaşe galbene: - / -
Mostiştea Ulmu – Steaua Radovanu 4-0
Au marcat: Constantin Alexe (49’), Alexandru Gheorghe (51’, 76’), Bogdan Chirea (65’)
Mostiştea: 12. Răzvan Matei – 17. Valentin Radu, 15. Saron Chirică, 16. Constantin Alexe, 18. Alexandru Gheorghe (2. Ionuţ Oprea, 88’), 6. Emil Lambă, 5. Ovidiu Grigorie, 14. Nicuşor Filip, 10. Silviu Radu (13. Andrei Velicu, 81’), 11. Bogdan Chirea, 8. Nicuşor Romanescu 97. Marian Neagu, 80’). Rezervă: 1. Constantin Laurenţiu.
Antrenor: Mihai Ionescu.
Steaua: 1. Mihai Cantacuz – 20. Andrei Tudor, 10. Ionuţ Mirea (11. Gabriel Velicu, 80’), 3. George Oprea, 14. Ciprian Ion, 7. Daniel Hagea (8. Petrişor Florea, 87”), 17. Adrian Stan, 15. Denis Alecu, 9. Bogdan Rotaru, 2. Marian Bondar, 16. Anton Ioniţă (13. Florentin Mihalache, 58’). Rezervă: 6. Marian Luican.
Antrenor: Marian Luican
Au arbitrat: Manuel Ciobănescu – Ionuţ Matei, Bogdan Negoiţă.
Observator: Marian Culea
Cartonaşe galbene: S. Radu (33), S. Chirică (41) / Fl. Mihalache (62).
Progresul Fundulea – Unirea Dragalina 2-0
Au marcat: Florin Dorobanţu (40’, 44’)
Progresul: 22. Ionel Sava – 12. Valentin Petrea (4. Ilie Ruse, 82’), 14. George Petrache, 2. Dorel Roncea, 6. Nicolae Ionel, 11. Costin Malama (5. Daniel Dinu, 50’), 13. Marin Marin, 7. Florin Dorobanţu (8. Marius Nedelici, 80’), 3. Valentin Zidaru, 10. Cristian Grigore, 9. Laurenţiu Novac. Rezerve: 99. George Malama, 15. Ştefan Iacob, 18. Alexandru Leordeanu, 4. Ilie Ruse.
Antrenor: Florentin Vâlsan
Unirea: 1. Silviu Andrei – 3. Nicolae Badea, 16. George Toma, 14. Cătălin Nasture, 5. Marius Lucan, 10. Cornel Ţaporea (9. Mădălin Nasture, 60’), 4. Ştefan Simion, 11. Gheorghe Niţu, 2. Cătălin Bucur (6. Alin Fierbinţeanu, 80’), 8. Claudiu Toader (18. Dorinel Toader, 88’), 7. Vasile Neagu. Rezerve: -
Antrenor: Marius Lucan
Au arbitrat: Liviu Mitea – Valerian Toma, Cristian Alexandru
Observator: Mirel Burlacu
Cartonaşe galbene: - / -
ACS Roseţi – Victoria Dragoş Vodă 8-0
Au marcat: Florentin Cotitu (14’), Alin Nicolescu (31’, 50’), Daniel Simion (33’), Marius Ţeicu (40’), Iulian Tudose (53’), Alexandru Atanasiu (66’), Cezar Lazăr (78’)
ACS: 1. Mihai Bulgaru – 22. Aurelian Florea, 4. Florentin Cotitu, 17. Ionuţ Crăciun (15. Cezar Lazăr, 46’), 13. Ovidiu Badea, 18. Daniel Anghel, 7. Marius Ţeicu (20. Cristian Bărăscu, 56’), 14. Daniel Simion (21. Alexandru Atanasiu, 63’), 10. Florin Perlea, 11. Alin Nicolescu, 23. Daniel Chiriţă (9. Iulian Tudose, 46’). Rezerve: 12. Cristian Cinaru, 5. Ionel Bodeanu, 16. Alexandru Vasilică.
Antrenor: Cristian Cinaru
Victoria: 1. Mihăiţă Bulgaru – 19. George Tudor, 6. Cosmin Cosac, 24. Marius Mihov (23. Vasilică Marcu, 23’ – 18. Victor Răchită, 54’), 22. Andrei Buianu, 20. Daniel Dumitru, 10. Cosmin Sofonea, 16. Alexandru Guban, 11. Alexandru Dumitru, 9. Cristian Guban, 7. Laureţiu Răchită (8. Nicolae Niculescu, 71’). Rezerve: 99. Cornel Dorneanu, 17. Costel Enache.
Antrenor: Nicolae Niculescu
Au arbitrat: Ionuţ Bîţan – Marius Ruse, Robert Cîrlea.
Observator: Silviu Bălan
Cartonaşe galbene: - / M. Mihov (28)
Clasament
- Mostiştea Ulmu 24 21 2 1 104-10 65
- Dunărea Ciocăneşti 25 16 5 4 63-28 53
- Unirea Mănăstirea 24 15 5 4 66-37 50
- Partizan Crivăţ 25 14 3 8 62-45 45
- Venus Independenţa 25 14 2 9 70-34 44
- Victoria Chirnogi 25 13 2 10 64-46 41
- Tricolorul Jegălia 24 11 8 5 44-29 41
- ACS Roseţi 24 9 9 6 64-39 36
- Dunărea Grădiştea 24 11 3 10 44-51 36
- Spicul Vâlcelele 25 9 3 13 40-61 30
- Steaua Radovanu 24 9 1 14 50-62 28
- Progresul Fundulea 24 7 6 11 29-46 27
- Viitorul Curcani 25 7 5 13 36-58 26
- Unirea Dragalina 24 7 4 13 37-67 25
- Victoria Lehliu 25 7 2 16 38-65 23
- Victoria Dragoş Vodă 24 4 3 17 19-78 15
- Zarea Cuza Vodă 25 2 1 22 23-97 7
Etapa a 27-a / Sâmbătă, 27 aprilie, ora 17.00
Venus Independenţa – Progresul Fundulea
Dunărea Ciocăneşti – Victoria Lehliu
Spicul Vâlcelele – Victoria Chirnogi
Viitorul Curcani – Zarea Cuza Vodă 3-0
Tricolorul Jegălia – Mostiştea Ulmu
Steaua Radovanu – Unirea Mânăstirea
Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi
Victoria Dragoş Vodă – Unirea Dragalina