Sâmbăta trecută s-au desfăşurat partidele din cadrul rundei a 13-a a campionatului ligii a 4-a ACERBIS. Iată mai jos casetele tehnice ale acestor jocuri:
Spicul Vîlcelele – Mostiştea Ulmu 0-3
Au marcat: Bogdan Oprea (37’), Bogdan Chirea (67’, 85’)
Spicul: 1. M. Nuţu – 4. R. Ion, 16. T. Şerban, 14. C. Stoenciu, 15. Ov. Zamfirescu, 11. I. Beia, 5. A. Iordache, 3. Al. Măciucă, 9. R. Chiriţă, 7. Ad. Angelescu (13. I. Anghelescu, 36’), 10. Cr. Dan. Rezerve: 2. D. Sdrelea, 17. C. Ghiţă
Antrenor: Ionuţ Beia
Mostiştea: 1. C. Laurenţiu – 17. V. Radu, 6. E. Lambă, 19. C. Snagoveanu (13. N. Caragea, 71’), 8. Ov. Grigorie, 16. C. Alexe, 15. S. Chirică (18. I. Bărcănescu, 76’), 20. Al. Mihai, 10. S. Radu (5. A. Velicu, 89’), 7. B. Oprea, 3. Şt. Radu (11. B. Chirea, 52’).
Rezerve: 12. R. Matei, 14. I. Oprea, 2. Fl. Mustaţă.
Antrenor: Mihai Ionescu
Au arbitrat: Virgil Văleanu – Marius Tudose, Ionel Ivanciu
Observator: Ionel Ivanciu
Cartonaşe galbene: A. Iordache (31’), I. Anghelescu (58’) / S. Radu (40’), S. Chirică (68’), B. Oprea (68’)
Victoria Lehliu – Victoria Chirnogi 3-0
Au marcat: Costin Haidu (56’), Florin Rad (63’, 78’)
Victoria Lehliu: 23. G. Pantelimon – 4. Al. Stan (11. A. Ivan, 50’), 14. C. Haidu (18. P. Velicu, 85’), 21. Fl. Lemnaru (3. M. Drăghici, 46’), 6. G. Nae, 5. P. Cherchezeanu, 8. Fl. Rad, 7. M. Costache, 9. G. Panaete, 10. B. Antonache, 16. M. Voinea (19. I. Călin, 65).
Rezerve: 12. Al. Calinovici, 20. Gh. Andrei.
Antrenor: Alin Ploeşteanu
Victoria Chirnogi: 12. C. Mitică – 16. A. Chiriţă, 17. Cr. Dinu, 6. B. Constantin, 3. C. Coman (8. Al. Dragomir, 82’), 18. L. Ion, 15. G. Crăciun, 2. C. Stanciu (9. L. Pintea, 69’), 13. G. Niţă, 10. A. Tene, 7. M. Manea. Rezervă: 1. A. Popescu
Antrenor: Gheorghe Ioniţă
Au arbitrat: Cristian Zardova – Adrian Ilie, Petronel Nicu
Observator: Romeo Caramavrov
Cartonaşe galbene: C. Haidu (24’) / L. Pintea (75’), B. Constantin (80’)
Partizan Crivăţ – ACS Roseţi 1-0
A marcat: Andrei Zaharia (55’)
Partizan: 1. M. Selea – 4. Fl. Bănilă (14. I. Rotaru, 75’), 27. I. Sotir (15. Fl. Merticariu, 65’), 20. I. Tudose, 9. L. Marin, 77. Cr. Crăciun (7. M. Dragu, 33’), 8. A. Zaharia, 30. I. Dumitrache, 21. G. Nedelcu, 6. A. Ungureanu, 10. C. Postică (25. Al. Vasile, 68’).
Rezerve: 2. Ad. Volintiru, 17. D. Niculae, 22. Ad. Năstase
Antrenor: Tudorel Stanciu
ACS Roseţi: 12. Al. Căciularu – 22. A. Florea (3. M. Caloianu, 84’), 17. I. Crăciun, 4. Fl. Cotitu, 15. C. Lazăr, 21. V. Rădoi, 18. D. Anghel, 10. S. Perlea, 9. I. Tudose 820 Cr. Bărăscu, 81’), 19. M. Anghel, 23. D. Chiriţă (16. C. Badea, 79’). Rezerve: 1. M. Crăciun, 13. Al. Vasilică, 6. Cr. Cinaru
Antrenor: Gheorghe Ioniţă
Au arbitrat: Ionel Duţă – Gabriel Oprea, Adrian Ioniţă
Observator: Ştefan Marin
Cartonaşe galbene: M. Dragu (43’), Al. Vasile (90+3’) / I. Tudose (20’), D. Chiriţă (22’), A. Florea (45’), Fl. Cotitu (88’)
Steaua Radovanu – Victoria Dragoş Vodă 4-1
Au marcat: Denis Alecu (5’), Adrian Stan (50’, 57’), George Oprea (88’) / Costel Enache (34’)
Steaua: 1. M. Cantacuz – 15. C. Ion, 5. M. Barbu, 11. L. Zeld, 17. Ad. Stan, 20. G. Oprea, 8. M. Bondoc, 7. D. Hagea (6. C. Zaharia, 82’), 10. I. Mirea (16. A. Ioniţă, 65’), 4. D. Belegea (18. I. Beleagă, 70’), 9. D. Alecu.
Rezerve: 19. C. Cantacuz, 2. P. Felea, 3. Fl. Postelnicu
Antrenor: Marian Luican
Victoria: 99. I. Oancea 812. C. Dorneanu, 80’) – 7. M. Bălănică (15. A. Brezeanu, 46’), 18. A. Dimancea, 5. G. Buleandră, 14. G. Tudor, 10. M. Petre, 4. M. Voinea, 2. C. Neicu, 13. D. Dumitru, 16. C. Enache, 9. C. Marcu.
Rezerve: 11. A. Neicu, 19. N. Dan, 6. Cr. Boislabi
Antrenor: Vasilică Marcu
Au arbitrat: Marius Anghel – Ştefan Tudor, Alexandru Bogdan
Observator: Ion Minea
Cartonaşe galbene: I. Mirea (54) / M. Voinea (30’)
Tricolorul Jegălia – Unirea Dragalina 2-0
Au marcat: Cătălin Nasture (5’ – autogol), Robert Bumbăcaru (45’)
Tricolorul: 99. E. Botezatu – 5. G. Martin, 6. C. Gheorghe, 2. D. Grecu (14. I. Mihai, 65’), 18. I. Gheorghe, 16. T. Ivan, 8. R. Bumbăcaru, 17. Fl. Paraschiv, 10. V. Ocneru, 9. D. Moscoviciov, 13. F. Stănică (13. Şt. Cocîrlea, 80’).
Rezerve: 1. R. Leuştean
Antrenor: George Panait
Unirea: 1. A. Ciobanu – 5. A. Iuga, 18. G. Toma, 3. N. Badea, 14. C. Nasture, 10. Ad. Morcov, 2. C. Bucur (8. M. Nasture, 73’), 9. A. Simion, 4. Şt. Simion (11. A. Fierbinţeanu, 90’), 7. Cl. Toader, 13. C. Curea.
Rezervă: 12. R. Ciobanu.
Antrenor: Marius Lucan
Au arbitrat: Ionuţ Rădulescu – Mihăiţă Drăgănescu, Iulian Creţu
Observator: Marian Culea
Cartonaşe galbene: D. Grecu (32’) / Şt. Simion (26’), C. Nasture (45’), A. Iuga (52’), A. Simion (68’), Ad. Morcov (90’)
Dunărea Grădiştea – Progresul Fundulea 4-1
Au marcat: Costel Crăciun (20’), Bogdan Ivan (29’), Adrian Măciucă (36’), Romulus Ilie (82’) / Cristian Grigore (43’)
Dunărea: 1. A. Stanciu – 20. C. Constantin (11. Ad. Petcu, 75’), 7. B. Ivan, 2. T. Hotobocescu (13. Fl. Ioniţă, 70’), 21. C. Crăciun, 16. A. Măciucă (15. D. Oprea, 46’), 10. M. Vasilescu (18. R. Ilie, 46’), 5. I. Boscornea, 14. I. Oprea, 19. C. Mihuţ, 17. I. Vasile.
Rezerve: 6. Dr. Gheorghe, 3. G. Pucheanu, 9. M. Vasilescu.
Antrenor: -
Progresul: 22. I. Sava – 12. C. Malama, 13. M. Marin, 4. I. Ruse, 3. G. Suman (2. Al. Cimpoieru, 76’), 6. N. Ionel, 9. D. Dinu, 17. Al. Leordeanu, 8. V. Zidaru, 14. Gh. Petrache, 10. Cr. Grigore. Rezerve: 15. G. Malama, 16. G. Zidaru
Antrenor: Ionel Sava
Au arbitrat: Liviu Mitea – Florinel Dinu, Alexandru Popa
Observator: Ion Crăciun
Cartonaşe galbene: B. Ivan (35’), C. Mihuţ (89’) / N. Ionel (30’), D. Dinu (51’)
Venus Independenţa – Zarea Cuza Vodă 6-0
Au marcat: Răzvan Dumitrică (23’), Cristian Chiriţă (28’, 58’, 70’), Andrei Lucan (66’), Alexandru Vlad (88’)
Venus: 1. T. Dezmirean (1. R. Vintilă)– 14. M. Ene (16. R. Vleoangă), 15. Fl. Dumitru, 6. A. Lucan, 7. P. Tecaru, 5. R. Dumitrică, 8. L. Nicolae (11. Al. Vlad), 10. D. Niţă, 17. M. Minea, 9. Cr. Chiriţă, 4. D. Ene (18. E. Filip).
Rezerve: 2. N. Mirică, 13. A. Niţă, 20. Ad. Ciolan.
Antrenor: Ilie Zeciu
Zarea: 12. E. Cinaru – 17. P. Cosac, 7. V. Neagu, 11. A. Buzoianu, 14. C. Vasile (16. G. Voinescu, 70’), 15. D. Milu, 8. M. Petre, 10. M. Voinescu (4. I. Baicu, 80’), 6. C. Sofonea, 19. M. Ştefan (9. P. Dimcea, 73’).
Rezerve: 99. A. Silviu, 2. G. Bălaşa, 18. M. Radu, 13. Şt. Tudor.
Antrenor: -
Au arbitrat: Manuel Ciobănescu – Ionuţ Bîţan, Nicuşor Oprea
Observator: Silviu Bălan
Cartonaşe galbene: D. Niţă (54’), M. Ene (60’), P. Tecaru (85’) / N. Munteanu (7’), G. Milu (59’).
Viitorul Curcani – Unirea Mănăstirea 1-2
Au marcat: Marius Păun (26’) / Arun Dedu (15’), Mădălin Nicolae (90+4’)
Viitorul Curcani: 1. I. Ghenea – 13. A. Prunaru, 12. Al. Chirvăsuţă (25. B. Pârvu, 74’), 15. D. Munteanu, 5. N. Romanescu, 21. D. Deacu (11. T. Ştefănescu, 76’), 6. A. Romanescu, 10. Ad. Gruia, 24. M. Păun, 22. Al. Mitu (8. V. Stanciu, 55’), 17. Fl. Gheorghe.
Rezerve: 20. A. Ion, 18. M. Bratu, 27. Al. Gheorghe.
Antrenor: Nicuşor Zamfir
Unirea: 1. C. Lazăr – 11. R. Wincentovicz, 18. M. Ion, 3. Al. Papacia, 16. M. Duţu, 7. A. Dedu, 20. F. Porumbel (2. M. Stanciu, 84’), 9. Cr. Manta (8. M. Nicolae, 67’), 25. Al. Şelaru, 10. I. Coba, 19. F. Voicu (4. G. Cotea, 58’).
Rezerve: 91. D. Dan, 14. D. Moise
Antrenor: Gabriel Cotea
Au arbitrat: Costin Dan – Valerian Toma, Cristian Alexandru
Observator: Ionel Alexandru
Cartonaşe galbene: A. Gruia (11), Al. Chirvăsuţă (16), Fl. Gheorghe (39), V. Stanciu (62), A. Romanescu (81), A. Prunaru (87) / A. Dedu (54’), M. Nicolae (81’).
Clasament
1. Mostiştea Ulmu 12 11 1 0 53-4 34
2. Dunărea Ciocăneşti 12 8 2 2 32-15 26
3. Unirea Mănăstirea 12 7 3 2 38-20 24
4. Venus Independenţa 13 7 2 4 39-14 23
5. Tricolorul Jegălia 12 6 5 1 25-13 23
6. Victoria Chirnogi 13 7 1 5 34-24 22
7. Dunărea Grădiştea 12 5 2 5 21-22 17
8. Unirea Dragalina 12 5 2 5 24-29 17
9. ACS Roseţi 12 4 4 4 33-22 16
10. Partizan Crivăţ 12 5 1 6 15-28 16
11. Spicul Vâlcelele 12 4 2 6 20-27 14
12. Steaua Radovanu 12 4 1 7 23-37 13
13. Progresul Fundulea 12 3 3 6 14-20 12
14. Victoria Lehliu 13 4 0 9 20-32 12
15. Viitorul Curcani 12 3 2 7 15-35 11
16. Victoria Dragoş Vodă 12 3 0 9 9-30 9
17. Zarea Cuza Vodă 13 2 1 10 17-60 7
Etapa a 14-a / Sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14.00
Progresul Fundulea – Victoria Chirnogi
Zarea Cuza Vodă – Victoria Lehliu
Mostiştea Ulmu – Dunărea Ciocăneşti
Unirea Mănăstirea – Spicul Vâlcelele
ACS Roseţi – Viitorul Curcani
Unirea Dragalina – Partizan Crivăţ
Victoria Dragoş Vodă – Tricolorul Jegălia
Dunărea Grădiştea – Steaua Radovanu
Venus Independenţa va sta.