Liga 4 | Play-off | Seria A: Venus, calificată în finala pentru baraj

S-a tras cortina peste play-off în Seria A. Programate de la ora 16.00, ambele meciuri din runda finală s-au încheiat cu același scor 3-1 în favoarea gazdelor.

După o primă repriză dominată și încheiată cu 2-0, Venus și Dunărea Grădiștea au înscrie fiecare câte un gol în partea secundă. Venus termină play-off-ul pe primul loc cu 54 de puncte și merge în finala campionatului județean care va stabili echipa ce va reprezenta județul în barajul de promovare în L3. Adversara sa va di Progresul Fundulea, prima din Seria B care tot astăzi a cedat acasă, în mod surprinzător cu 2-3 în fața Unirii Mânăstirea.

În celălalt joc, ACS Roseți a dispus acasă de Dunărea Ciocănești cu 3-1, la pauză gazdele conducând cu 2-1.