L4: Dunărea vs. Victoria, capul de afiş al rundei a 12-a. Vezi programul complet al jocurilor!

L4:  Dunărea vs. Victoria, capul de afiş al rundei a 12-a. Vezi programul complet  al jocurilor!

AJF Călăraşi programează sâmbătă, cu începere de la ora 16.00 partidele din cadrul rundei a 12-a a ligii a 4-a.

Aflată pe primul loc cu punctaj aproape maxim, Venus revine acasă pentru duelul cu mult mai modesta, Unirea Dragalina.

CSM Olteniţa e rănită însă merge la Crivăţ cu gândul de a obţine toate cele 3 puncte în duelul cu Partizan.

Şi Unirea Mânăstirea speră să înlocuiască momentele negre din runda precedentă când a fost învinsă surprinzător acasă, propunându-şi victoria în deplasarea de la Vâlcelele.

Capul de afiş al rundei îl deţine duelul de la Ciocăneşti dintre Dunărea şi Victoria Chirnogi. În ciuda locurilor ocupate în clasament, meciul va trezi orgolii nebănuite care vor fi tranşate cu certitudine pe teren.

Învinsă în etapa anterioară la Ileana de nou promovata Petrolul, Dunărea va juca acasă cu ACS Roseţi, un alt meci care va stârni pasiuni nebănuite.

Iată mai jos programul complet al confruntărilor

Etapa a 12-a / Sâmbătă, 19 octombrie, ora 16.00

Dunărea Ciocăneşti – Victoria Chirnogi

Venus Independenţa – Unirea Dragalina

Viitorul Curcani – Conpet Şt. cel Mare

Partizan Crivăţ – CSM Olteniţa

Spicul Vâlcelele – Unirea Mânăstirea

Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi

Vulturii Gălbinaşi – Petrolul Ileana

Victoria Lehliu – Steaua Radovanu

Tricolorul Jegălia – Progresul Fundulea

Clasament

  1. Venus Independenţa  11   10   1   0   53-8     31
  2. CSM Olteniţa                11     8   0   3   42-10   24
  3. Unirea Mânăstirea      11     8   0   3   32-13   24
  4. Victoria Chirnogi          11     8   0   3   35-23   24
  5. Partizan Crivăţ              11     7   2   2  35-19    23
  6. Spicul Vâlcelele            11     7   2   2  31-19    23
  7. Viitorul Curcani            11     6   2   3   31-27   20
  8. Progresul Fundulea     11     6   0   5   20-18   18   
  9. Dunărea Grădiştea      11     5   2   4   28-22   17
  10. Dunărea Ciocăneşti   11     5   1   5   36-19   16
  11. Victoria Lehliu            11     4   2   5   26-24   14
  12. Tricolorul Jegălia       11      4   1   6   19-27   13
  13. ACS Roseţi                  11     3   2   6   24-27   11
  14. Unirea Dragalina      11      2   1   8   20-36   10
  15. Petrolul Ileana           11     3   0   8   21-46     9
  16. Steaua Radovanu      11     2   2   7   28-40     8
  17. Conpet Şt. Cel Mare 11     1   0   10  12-56     3
  18. Vulturii Gălbinaşi      11     0   0   11  12-71     0