AJF Călăraşi / Sâmbătă se reia campionatul ligii a 4-a. Vezi programul rundei a 19-a!

AJF Călăraşi / Sâmbătă se reia campionatul ligii a 4-a. Vezi programul rundei a 19-a!

Campionatul judeţean de fotbal se reia sâmbătă, 29 februarie când sunt programate, de la ora 14.00, partidele din cadrul etapei a 19-a.

Ocupanta primul lui loc, Venus va merge la Curcani pentru duelul cu penultima clasată, Vulturii Gălbinaşi. Oaspeţii nu-şi pun decât problema scorului în tur câştigând cu 15-1!

Unirea Mânăstirea, echipa ca speră să ajungă la barajul de promovare în L3 în cazul în care Venus va ocupa finalmente, primul loc, are o misiune uşoară la Ileana, în faţa Petrolului.

Terminând anul trecut pe 3, CSM Olteniţa va debuta tot în deplasare, urmând a-şi măsura forţele cu Steaua Radovanu.

Derby-ul etapei se va juca la Lehliu Gară între Victoria şi Victoria Chirnogi, ocupantele locurilor 11, respectiv 9.

La Roseţi, Spicul şi Dunărea Ciocăneşti pornesc cu şanse egale, gazdele încercând totuşi să-şi ia revanşa după eşecul din tur. Luptă încinsă se anunţă şi la Floroaica între Spicul Vâlcelele şi Partizan, în tur, victoria surânzând celor din Crivăţ cu 4-3.

În deschidere, începâţnd cu ora 12.00 sunt programate partidele din campionatul de juniori U19.

Etapa a 19-a / Sâmbătă, 29 februarie, ora 14.00

ACS Roseţi – Dunărea Ciocăneşti

Petrolul Ileana – Unirea Mânăstirea

Steaua Radovanu – CSM Olteniţa

Progresul Fundulea – Conpet Şt. cel Mare

Tricolorul Jegălia – Unirea Dragalina

Victoria Lehliu – Victoria Chirnogi

Vulturii Gălbinaşi – Venus Independenţa

Dunărea Grădiştea – Viitorul Curcani

Spicul Vâlcelele - Partizan Crivăţ

Clasament

  1. Venus Independenţa  18  16   2   0   71-10   50
  2. Unirea Mânăstirea      18  14   1   3   68-16   43
  3. CSM Olteniţa                18  12   1   5   70-21   37
  4. Partizan Crivăţ              18  11  4   3   56-30   37
  5. ACS Roseţi                     18  10   2   6   66-38   32
  6. Viitorul Curcani            18  10   2   6   48-37   32
  7. Spicul Vâlcelele            18  10   2   6   42-34   32
  8. Dunărea Ciocăneşti     18  10   1   7   51-25   31
  9. Victoria Chirnogi          18  10   0   8   50-39   30
  10. Dunărea Grădiştea    18    8   2   8   49-42   26
  11. Victoria Lehliu            18    7   3    8   42-47   24
  12. Progresul Fundulea   18    7   0  11   26-43   21
  13. Steaua Radovanu      18    5   3  10   43-62   18
  14. Tricolorul Jegălia       18    5   2  11   29-52   17
  15. Unirea Dragalina       18     5   1 12   36-58   16
  16. Petrolul Ileana           18    4   0  13   33-76   12
  17. Vulturii Gălbinaşi      18    3   0  15   28-108   9
  18. Conpet Şt. Cel Mare 18    2   0  16   23-93     6