Liga a 3-a / S2: Mostiştea a încheiat turul pe 3. Modelu, pe 5 iar Borcea, pe 11!

Liga a 3-a / S2: Mostiştea a încheiat turul pe 3. Modelu, pe 5 iar Borcea, pe 11!

Astăzi s-a tras cortina peste turul campionatului ligii a 3-a.

În derby-ul de la Slobozia, Mostiştea a ţinut-o în şah pe Unirea, încheind nedecis, 0-0. Un rezultat bun obţinut de elevii lui Mihai care vor petrece pauza de iarnă pe locul 3 în topul Seriei a 2-a cu 34 de puncte.

Înainte a bifat a 3-a înfrângere la rând fiind învinsă în deplasare de CS Făurei cu 2-0. Modelenii ocupă locul 5 cu 26 de puncte.

Revenire uimitoare pentru Agricola Borcea care a obţinut sâmbătă a 5-a victorie consecutivă. Trupa lui Virgil Niţoi a învins acasă cu 3-2 pe ultima clasată, Recolrta Gh. Doja.

Agricola se clasează pe 11 cu 20 de puncte.

În clasament conduce Unirea Slobozia cu 37 de puncte, pe 2 situându-se CS Afumaţi cu 36 de puncte.

Etapa a 16-a, prima a returului, e programată anul viitor, pe 7 martie.

 

Etapa 15 / Rezultate

CS Afumaţi - FCSB 2    2-0

Dacia Unirea Brăila - Viitorul Ianca  0-2

SC Popeşti Leordeni - CS Tunari    1-2

CS Făurei - Înainte Modelu    2-0

A marcat: Gabriel Niţă (85, 90)

Axiopolis Cernavodă - Poseidon Limanu-2 Mai    0-1

Unirea Slobozia - Mostiştea Ulmu    0-0

Agricola Borcea - Recolta Gheorghe Doja  3-2

Au marcat: Constantin Clătinici (45), Ionuţ Zaina (62, 70) / Vlăduţ Popescu (24), Sabin Topală (77)

CS Medgidia - Metalul Buzău     1-2

aldis

Clasament

1. Unirea Slobozia         15   11   4   0   35-12   37

2. CS Afumaţi                 15   11   3   1   51-8     36

3. Mostiştea Ulmu          15   10   4   1   30-9     34

4. CS Tunari                   15   10   3   2   35-18   33

5. Înainte Modelu           15     8   2   5   25-26   26

……………………………………………………………………….

11. Agricola Borcea     15     6   2   7   33-36    20

 

Etapa a 16-a / 7 martie 2020

CS Tunari – Viitorul Ianca

Dacia Brăila – Metalul Buzău

CS Medgidia – Recolta Gh. Doja

Agricola Borcea – FCSB 2

CS Afumaţi – Mostiştea Ulmu

Unirea Slobozia – Poseidon Limanu – 2 Mai

Axiopolis Cernavodă – Înainte Modelu

CS Făurei – SC Popeşti Leordeni