Liga a 3-a / Olteniţa, înfrângere severă la Tunari

În Seria a 2-a, au continuat sâmbătă jocurile din cadrul etapei a 13-a. ACSM Olteniţa s-a deplasat la Tunari unde a încasat o căruţă de goluri. Ilfovenii s-au impus cu 8-1, golul Olteniţei fiind înscris de Adrian Dorobanţu în minutul 80 când tabela arăta 7-0 pentru gazde.

Olteniţa coboară pe 14 având 11 puncte însă un golaveraj mai slab faţă de Sportul Chiscani (11), CS Făurei (12) şi CS Medgidia (13).

În derby-ul etapei, Unirea Slobozia – FC Rapid 0-1, giuleşteniii marcând golul victoriei în minutul 69 prin Robinho.

Vineri, la Modelu, Înainte şi Agricola au încheiat la egalitate 1-1. În penultima etapă, modelenii vor merge pe „Valentin Stănescu” pentru confruntarea cu Rapid, partida fiind programată sâmbăta viitoare de la ora 17.30 de minute.

Tot atunci, dar de la ora 14.00 Olteniţa va juca acasă cu Sportul Chiscani iar Agricola, tot pe teren propriu, se va duela cu Axiopolis Cernavodă.