Liga a 3-a / Mostiştea şi Înainte, victorii în deplasare!

Vineri şi sâmbătră au avut loc în Seria a 2-a a ligii a 3-a, partidele din cadrul rundei a 4-a.

Mostiştea a jucat la Brăila cu Dacia Unirea câştigând cu 2-0. Silviu Radu a deschis scorul cu 5 minute înainte de pauză, George Dinu stabilind şi scorul final, 0-2, în minutul 77. Este prima victorie obţinută în acest sezon de elevii lui Mihai Ionescu în deplasare. Cu 7 puncte în coint, Ulmu e pe 7 şi se pregăteşte pentru meciul de acasă cu Viitorul Ianca, programat sâmbăta viitoare de la ora 17.00.

La Brăila, Mihai Ionescu a început cu: 31. D. Isvoranu – 11. V. Andrei, 20. D. Bonteanu, 6. N. Caragea, 5. G. Dinu, 2. N. Filip, 17. I. Ilie, 16. S. Tăbăcariu, 7. S. Radu, 10. N. Romanescu, 14. A. Truţă. Rezerve: 40. Dr. Traşcă – 3. V. Radu, 19. G. Ciotu, 14. M. Porumb, 18. Al. Gheorghe, 8. Al. Mihai, 15. C. Lazăr.

În derby-ul judeţului, la Borcea, Înainte a învins Agricola cu 1-0 prin golul marcat în min. 85 de Cristi Flisc. În repriza secundă, gazdele au ratat şi o lovitură de la 11 metri!

Modelenii, cu 5 puncte obţinute până acum, se află pe 10 iar Agricola, pe 13 cu 2 puncte şi cu un meci mai puţin disputat. Restanţa cu Poseidon Limanu – 2 Mai, din runda a 3-a, se va desfăşura pe 25 septembrie de la ora 17.00.

În clasament conduce Unirea Slobozia cu 10 puncte urmată de CS Afumaţi tot cu 10 puncte dar cu un golaveraj mai slab. Ultima de pe podium este Metalul Buzău cu 9 puncte.