Liga a 3-a / Et. 6: Mostiștea a câștigat duelul de la Modelu

Liga a 3-a / Et. 6: Mostiștea a câștigat duelul de la Modelu

Runda a 6-a a noului sezon al ligii a 3-a a găzduit sâmbătă după-amiază duelul dintre Înainte Modelu și Mostiștea Ulmu, câștigat de oaspeți cu 1-0. Unicul gol a fost marcat în finalul primei părți de Nicușor Romanescu (44). Neînvinsă de 3 etape, Mostiștea urcă pe 4 cu 11 puncte fiind devansată chiar de Înainte Modelu, 12 puncte strânse până acum.

CSM Oltenița a bifat a 4-a înfrângere stagională cedând acasă cu 0-1 în fața constănțenilor de la Axiopolis care au urcat pe 2 în urma acestui rezultat.

Agricola Borcea va juca abia miercuri după ce s-a constatat că Viitorul Constanța 2 are cazuri de COVID-19.

În clasamentul Seriei a 3-a conduce CS Afumați cu punctaj maxim, 18. Runda viitoare se va desfășura sâmbăta viitoare de la ora 15.00. Capul de afiș îl deține jocul de la Borcea dintre Agricola și CSM Oltenița, ambele aflate în subsolul clasamentului.

Etapa a 6-a / Rezultate
Recolta Gheorghe Doja – CS Afumaţi 0-4
Au marcat: Mugurel Dedu (1, 9, 26), Bebeto Lupuleț (83)

CSM Olteniţa – Axiopolis Sport Cernavodă 0-1
A marcat: Ciprian Cheia (32)

Înainte Modelu – Mostiştea Ulmu 0-1
A marcat: Nicușor Romanescu (44)

SC Popeşti Leordeni – Gloria Albeşti 1-0
A marcat: Vincene Toma (18)
Miercuri, 28 octombrie 2020, ora 15:00
Viitorul Constanţa 2 – Agricola Borcea
, reprogramat

Viitorul Constanța 2 are cazuri de COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Clasament

1. CS Afumați                  6   6   0   0   13-1   18

2. Axiopolis Cernavodă   6   4   1   1   20-12  13

3. Înainte Modelu             6   4   0   2   17-6   12

4. Mostiștea Ulmu            6   3   2   1   12-6   11

5. SC Popești Leordeni    6   3   1   2     9-6   10

6. FC Viitorul II                 5   2   1   2     7-10   7

7. Gloria Albești               6   2   0   4   10-11    6

8. CSM Oltenița               6   1   1   4      7-15   4

9. Agricola Borcea           5   1   0   4     7-12    3

10. Recolta Gh. Doja       6   0   0   6     3-26    0

Etapa a 7-a / Sâmbătă, 24 octombrie, ora 15.00

Gloria Albești – Recolta Gh. Doja

Mostiștea Ulmu – SC Popești Leordeni

Axiopolis Cernavodă – Înainte Modelu

Agricola Borcea – CSM Oltenița

CS Afumați – FC Viitorul II