Liga a 3-a / Et. 2: Ulmu şi Modelu, victorioase în „derby-urile judeţene”!

Sâmbătă s-au derulat partidele din cadrul rundei secunde a ligii a 3-a. Mostiştea Ulmu s-a deplasat la Borcea pentru duelul cu Agricola câştigând cu 2-1. Valentin Andrei a deschis scorul în min. 35 din penalty, 8 minute mai târziu I. Ilie majorând diferenţa. După pauză, mai exact în min. 57, gazdele au punctat prin Caragea. Mostiştea, cu 4 puncte în cont, va juca sâmbătă viitoare la Călăraşi cu CS Afumaţi iar Borcea va încerca marea cu degetul la...Cernavodă.

Şi Înainte Modelu s-a impus la Olteniţa, câştigând cu 2-0 partida cu CSM (ambele goluri marcate de Daniel Gheorghe).

Runda viitoare, modelenii revin pe teren propriu pentru confrunnarea cu Recolta Gh. Doja. Olteniţa merge la Popeşti Leordeni pentru duelul cu SC care a dispus cu 3-0 la Ovidiu de FC Viitorul 2.

Seria a 2-a / Etapa a 2-a / Rezultate

Viitorul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 0-3

Recolta Gheorghe Doja – Axiopolis Sport Cernavodă 2-7

Agricola Borcea – Mostiştea Ulmu 1-2

CS Afumaţi – Gloria Albeşti 2-1

CSM Olteniţa – Înainte Modelu 0-2

Clasament: 1. CS Afumaţi – 6 p; 2. Axiopolis – 4p (10-5); 3. Mostiştea – 4p (5-4)