Liga a 3-a / Egal în derby-ul de la Modelu! Olteniţa va juca sâmbătă

În Seria a 2-a s-au desfăşurat vineri după-amiază primele 4 jocuri din cadrul etapei a 13-a a campionatului ligii a 3-a. Printre acestea şi derby-ul „judeţului”, Înainte Modelu – Agricola Borcea. Duelul s-a încheiat nedecis, 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 28 însă au fost egalate cu 18 minute înainte de final.

Borcea pune astfel capăt unei serii negre de 5 partide în care a bifat doar eşecuri. Africola rămâne deocamdată pe 7 cu 16 puncte. De partea cealaltă, modelenii coboară un loc ajungând pe 10 cu 14 puncte.

Sâmbătă vor avea loc alte 3 partide.

Meciul de la Tunari dintre CS şi ACSM Olteniţa va fi arbitrat de un trio din Botoşani avându-l la centru pe Mihai Haivaş.

Tot sâmbătă va avea loc şi derby-ul momentului în Seria a 2-a: Unirea Slobozia vs. FC Rapid, echipe aflate pe primele două locuri.