Liga 3 | Play-out: Oltenița, remiză surprinzătoare

CSM Oltenița a bifat sâmbătă a doua remiză din cadrul play-out-ului după ce a încheiat la egalitate partida disputată în deplasare cu CSM Fetești. Ialomițenii au deschis scorul în minutul 70 prin Daniel Grigore care a transformat o lovitură de la 11 metri, egalarea survenind în minutul 86 prin reușita semnată de Ștefan Dumitru.

Retrogradată în campionatul județean, CSM Oltenița va disputa sâmbăta viitoare ultima partidă din acest eșalon urmând a-și măsura forțele cu Înainte Modelu care vineri a trecut lejer de FC Voluntari 2 cu 5-1.

Etapa 9 |Rezultate

Înainte Modelu – FC Voluntari 2 5-1

Au marcat: Robert Andreescu (12 – penalty), Claudiu Negoi (55), Daniel Gheorghe (60), Daniel Ilie (72), Marian Mihalcea (77) / Alin Lazăr (90+3)

Recolta Gheorghe Doja – Gloria Albeşti 3-1

CSM Feteşti – CSM Olteniţa 1-1

Au marcat: Daniel Gabriel Grigore (70 – penalty) / Ștefan Dumitru (86)

1. Gloria Albeşti         9   5   1   3   21-15   44

2. Recolta Gh. Doja   9   6   2   1   22-9     40

3. FC Voluntari 2        9   5   1   3   24-12   39

4. Înainte Modelu       9   4   1   4   15-22   31

5. CSM Feteşti           9   1   5   3     7-11   22