Liga 3 | Play-out: Modelenii și-au luat revanșa

În prologul rundei a 9-a a play-out-ului în S3, Înainte Modelu a dispus acasă cu 5-1 de FC Voluntari 2, luându-și cu vârf și îndesat revanșa după înfrângerea din tur, scor 5-0 pentru ilfovenii.

După ce Andreescu a deschis scorul în min. 12 din penalty, modelenii s-au dezlănțuit după pauză când au marcat alte 4 goluri în ordine prin Claudiu Negoi (55), Daniel Gheorghe (60), Daniel Ilie (72) și Marian Mihalcea (77). Onoarea oaspeților a fost salvată de Alin Lazăr care a punctat în al 3-lea minut al prelungirilor.

În ultima rundă, Înainte va juca în deplasare cu CSM Oltenița, meciul fiind programat sâmbătă, 28 mai.

Celelalte două dueluri ale rundei a 9-a se vor desfășura sâmbătă. De la ora 13.00, Recolta își va măsura forțele cu Gloria Albești, ocupanta primului loc iar de la ora 18.00 în derby-ul suferinței, CSM Fetești va întâlni pe CSM Oltenița. Ambele viitoare rivale sunt virtual retrogradate.

Etapa 9 |Rezultate

Înainte Modelu – FC Voluntari 2 5-1

Au marcat: Robert Andreescu (12 – penalty), Claudiu Negoi (55), Daniel Gheorghe (60), Daniel Ilie (72), Marian Mihalcea (77) / Alin Lazăr (90+3)