Liga 3 | Play-out: Emoții pentru Modelu!

CSM Fetești putea pleca cu toate cele 3 puncte de la Modelu în urma duelului cu Înainte programat vineri în cadrul rundei a 7-a a play-out-ului. Gazdele au egalat în al 3-lea minut al prelungirilor prin Dobre, partida încheindu-se 2-2.

CSM Oltenița și-a trecut în cont un nou eșec, de altfel previzibil, la Gheorghe Doja în fața gazdelor de la Recolta.

Gloria Albești a câștigat cu 2-0 la Voluntari consolidându-și prima poziție în topul S3.

Etapa a 8-a se va desfășura sâmbăta viitoare.

Etapa 7 | Rezultate

Înainte Modelu – CSM Feteşti 2-2

Au marcat: Daniel Gheorghe (75), George Dobre (90+3) / Matei Babaua (45), Robert Enache (47)

Recolta Gheorghe Doja – CSM Olteniţa 3-1

Au marcat: Ionel Alexe (36), Adrian Răduca (76, 90) / Marius Gheorghe (38 – penalty)

FC Voluntari 2 – Gloria Albeşti 0-2

1. Gloria Albeşti         7   5   1   1   19-9   44

2. Recolta Gh. Doja   7   5   2   0   19-7   37

3. FC Voluntari 2        7   4   1   2   20-6   36

4. Înainte Modelu       7   2   1   4     7-20 28

5. CSM Feteşti           7   0   4  3     5-10 18

6. CSM Olteniţa          7   0   1   6     4-22   5