Liga 3 | Înainte și Farul 2, la egalitate

Într-un meci restanță din cadrul etapei a 12-a, disputat astăzi, la Modelu, Înainte n-a izbutit decât o remiză la 2, în fața constănțenilor de la Farul 2.

Gazdele, cu moralul ridicat după 2 victorii la rând, au deschis scorul în minutul 28 prin Ionuț Vasile și tot ei l-au majorat în minutul 67 prin Nicolae Moise. Constănțenii revin și reduc din diferență după doar 3 minute prin Ștefan Bodișteanu. Oaspeții forțează și reușesc egalarea cu 7 minute înainte de final prin Robert Băceanu. În tur, constănțenii au câștigat cu 3-1.

Cu 17 puncte în cont, modelenii ocupă locul 6 iar Farul 2 stă pe 4 cu 26 de puncte.

Înainte Modelu – Farul 2 Constanța 2-2

Au marcat: Ionuț Vasile (28), Nicolae Moise (67) / Ștefan Bodișteanu (70), Robert Băceanu (83)

Înainte Modelu (antrenor Mirel Condei): Răducanu - Ghețu, Nicolae, Dobre, Ilie, Vasile, Chebac, D. Gheorghe, L. Gheorghe, Moise, Andreescu. Rezerve: Pancisin, Teodorescu, Răduca, M. Negoi, C. Negoi.

Farul II (antrenori Sorin Rădoi, Stere Banoti): Mușat - Voicu (46 Maftei), Sîrbu, Buta, Chera - Josemi, Călin, Casap - Tănasă (63 Agiveli), Băceanu, Bodișteanu. Rezerve neutilizate: Dincă - Ștefănescu, Mitulețu, Onuț, Bujor.

Au arbitrat: Ionuț Nanu - Florinel Barbu, Ionuț Cojocaru (toți din Giurgiu).

1. CS Afumați                13   10   2   1     47-13   32

2. SC Popești Leordeni 13     9   1   3     33-12   28

3. Agricola Borcea         13     8   3   2     25-19   27

4. Farul 2 Constanța      13     8   2    3    38-14   26

5. Gloria Albești             13     6    1    6   13-20   19

6. Înainte Modelu           13     5    2    6    22-23  17