Liga 3 | Înainte Modelu, prima victorie!

Modelenii de la Înainte au disputat sâmbătă primul test din 2023, întâlnind pe teren propriu echipa de liga 4, Dunărea Grădiștea, locul 2 în topul Seriei A.

Gazdele care au demarat pregătirea încă de marți s-au impus lejer cu 5-1, deși la pauză, scorul a fost egal, 0-0.

Modelenii au punctat în ordine prin Robert Andreescu (52), Marian Ciobotaru (55), Liviu Gheorghe (57) și Cătălin Măgureanu (71, 76). Oaspeții au marcat în minutul 65.

Echipa antrenată de Costel Ilie, locul 4 în clasamentul Seriei 3, va juca sâmbăta viitoare, tot acasă, cu CSU Știința București (Liga 4).

În altă ordine de idei, duminică, 22 ianuarie, de la miezul zilei, și echipa secundă a modelenilor care activează în liga 5 va disputa primul amical, adversară fiind AS Gâldău, tot din L5. Meciul se va desfășura pe terenul 2.