Liga 3 | Et. 16: Dunărea și Agricola, învingătoare!

Astăzi după-amiază au avut loc celelate 4 jocuri din cadrul rundei a 16-a, în Seria 3 a ligii a 3-a.

Dunărea Călărași și-a luat revanșa în fața Recoltăi învingând în deplasare cu 2-1. V. Andrei a deschis scorul în minutul 53 din penalty însă gazdele au egalat 12 mai târziu prin Răduca tot din penalty. Golul victoriei Dunării a fost izbutit de Vraciu în minutul 75. Dunărea urcă un loc în clasament, până pe 5, totalizând 24 de puncte.

Și Agricola Borcea e pe val după ce a învins-o acasă pe CS Amara cu 9-0. Stoenac și V. Mihai și-au trecut încă de la debut în cont fiecare câte o dublă. Tot 2 goluri a marcat și Rafael Licu. Au mai înscris D. Cîrjan, A. Robu și C. Olteanu, câte un gol fiecare.

Vineri, Înainte Modelu s-a impus cu 1-0 în fața Farului 2, urcând pe poziția a 3-a.

Etapa 16

Înainte Modelu – Farul 2 Constanța 1-0

A marcat: M. Ciubotaru (37)

FC Voluntari 2 – CS Afumați 1-5

Gloria Băneasa – Gloria Albești 2-0

Recolta Gh. Doja – Dunărea Călărași 1-2

Au marcat: Ad. Răduca (65 – pen.) / V. Andrei (53 – pen.), E. Vraciu (75)

Agricola Borcea – CS Amara 9-0

Au marcat: M. Stoenac (5 – pen., 32), V. Mihai (22, 81), D. Cîrjan (54), A. Robu (62), R. Licu (85, 86), C. Olteanu (90)

1. CS Afumați           16   13   0   3     47-13   39

2. Gloria Albești        16     9   2   5     47-25   29

3. Înainte Modelu      16     7   6   3     23-21   27

4. Farul Constanța 2 16     6   7   3     31-17   25

5. Dunărea Călărași  16     6   6   4     33-18   24

6. Recolta Gh. Doja  16     6   4   6     36-30   22

7. Gloria Băneasa     16     6   4   6     32-33   22

8. FC Voluntari 2       16     3   6   7     22-33   15