Liga 3 | Dunărea încheie play-off-ul cu o victorie!

Vineri după-amiază au avut loc, în Seria 3, partidele din cadrul rundei a 9-a, ultima a play-off-ului.

Dunărea Călărași a obținut a 3-a victorie din această fază după ce a învins-o pe LPS HD Clinceni cu 3-2.

Alex. Sârbu a deschis scorul în minutul 11 însă oaspeții au egalat 6 minute mai târziu, Mirică transformând cu precizie lovitura de la 11 metri. Dunărea revine în avantaj în minutul 23 după golul reușit de V. Andrei tot din penalty. În partea secundă, Sârbu își trece din nou numele pe lista marcatorilor în minutul 57. Ilfovenii nu cedează și reduc din diferență în minutul 79 prin Ustinescu, 3-2 fiind și scorul final.

Dunărea încheie play-off-ul pe poziția secundă și se va duela în primul baraj semifinal cu CS Dinamo București, ocupanta primului loc din Seria 4.

În celălalt meci, Agricola Borcea și CS Afumați au încheiat la egalitate 0-0. CS Afumați va juca în primul baraj de promovare cu ocupanta locului 2 din Seria 4 care va fi decisă sâmbătă.